Meli by bohatsti ridici platit vyssi pokuty ? -iv-

Nejlepší odpověď
dědapetr

Piráti silnic by měli určitě platit větší pokuty a v případě nehody kterou by zavinili zaplatit náklady s tím spojené.

Další odpovědi
HOMER

To si nemyslím,ale mohli by platit vyšší daně,a to především ti nejbohatší,kteří nikdy nemají dost.

tom004

Pokuty,v žádném případě.Zase,by byl důvod,zřídit další „trafiky“,a korupce,by měla další prostor,pro úspěšné bujení.

lukas.zmizik

myslenka je to zajimava, ovsem jak ji zrealizovat… pokuta by mela predevsim bolet… ze prekroceni rychlosti nyni boli vice toho chudsiho nez bohateho je jasne…

ovsem podle ceho by se mela urcovat „bohatost“ cloveka mi zatim neni znamo
Doplňuji:
btw: urcovat vysi pokut podle druhu auta mne prijde jako nesmysl, protoze jak to pak udelate s temi, co spachaj prestupek ve firemnim aute… a propos – muj bus ma treba hodnotu 5 mega:)

anonym

Poslanci se už podobným návrhem zabývali. Podobně to funguje ve Švýcarsku a Skandinávii.
Ale kromě nejednotného postoje, byl návrh odložen pro právně labilní možnost zjišťování příjmů.
Domnívám se, že v našich podmínkách by stačilo zvětšit rozpětí pokut u zvláště závažných přestupků a individuálně pak řešit v každém konkrétním případě.

Ar

Toto už se řešilo i jinde. Ono třeba v té Skandinávii taky nejde o běžné pokuty, které lze udělit na silnici, ale o hrubé přestupky které se řeší ve správním řízení. Tam se pokuty liší podle příjmu a je to správné. Pokuta má být zárověň výchoný postředek aby si to člověk příště rozmyslel.
Rozhodně pak bude rozdíl když pokutu 25000 dostane důchodce a nebo Hušák ze Sazky s přijmem téměř milion msíčně. Pro něho bude pokuta 25 tisíc jen výsměch, a rozhodně ho to od ničeho příště neodradí.

baghira

Samozřejmě ne – pokuta je trest za přestupek, ne za to, že někdo vydělává.
A určitá skupina lidí by se stala prakticky beztrestná…

Hlada

Je to naprostý nesmysl. To bychom k dokladům ještě všichni měli vozit daňové přiznání? Kolik by pak stálo padělané? To, že na silnicích jezdí lidé, kterým již dávno měl být odebrán řidičský průkaz není dáno výší pokut, ale nejspíš korupcí.

venkovan

Ano, ale je otázkou jak bohatší určit. podle majetku který často není na ně veden, podle druhu auta apod.
Rozdohně víc než pokuty pomůže přítomnost policie na silnicích a sledování a pokutování především závažných přestupků. Rozlišoval bych třeba zvýšenou rychlot na přejezdu ve chvíli kdy tam jsou či nejsou lidi (myslím malý výkyv nad), proti zvýšené rychlosti nad v oblastních silnicích kde není z vedlejších silnic vidět dobře na hlavní, kde se řítí motorka či auto nepovolenou rychlostí, kličkování v hustém provozu, jízda v levém pruhu mimo obec když pravý je volný, atd.
Moje zkušenosti jsou takové, že když někdo kdo jede evidentně s drahým autem, tak agresivní styl jízdy změní v „beránčí“ ve chvíli kdy zahlédne na silnici policejní auto či vytuší kontrolu.
Uvítal bych zadržení řidičáku na místě s dojezdem na měsích (bolševik to měl). Dostal by ho zpět po zaplacení pokuty.
A hlavně pokud nás nafotí, tak oznámení do 14 dnů a ne do mnoha měsíců kdy potom mohou sečíst kupu přestupků. Řadu z nich totiž děláme abychom na silnici neudělali „dusno“, protože třeba nějaký dravec před námi se nechová standardně a my hledáme unik, apod.