Měla někdy ČSR, ČSSR, CSFR nebo ČR nějakou kolonii?

Nejlepší odpověď
anonym

Neměly – jediné kolonie byly ještě pod RakouskoUherskem.
Ještě v r. 1918 se jednalo o získání německého Toga (3 mil. obyvatel), ale velmoci (VB a Francie) nás předběhly. Stejně dopadl i československý koridor k Jadranu podél maďarských hranic.
viz názorný odkaz ve zdroji:
Doplňuji:
Taková perlička – Zemi Františka Josefa objevila rakouská expedice v r. 1873 (a také ji pojmenovala), ale nakonec ji uchvátil SSSR.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zem%C4%9B­_Franti%C5%A1ka_J­osefa

Zdroj: http://www.nase-rodina.cz/arti­cle.php?clanek=600

Další odpovědi
led

Nie, jediné územie?, ktoré vlastní mimo svojich zemepisných súradníc je kus morského dna v Atlantiku.
Doplňuji:
Dr.Axl,
kde vo vašom odkaze sa hovorí o kúsku morského dna patriaceho Československu?

anonym

ad led, jako bývalé kantorce ti jde opisování vskutku dobře, je to v mém 1. odkazu – poslední odstavec:
„Česká část oceánu
Takže jsme ostrouhali a nemáme nic kromě vlastní země? Chyba lávky – málo je známo, že máme pořádný kousek mořského dna v Tichém oceánu. Získali jsme ho jako členové mezinárodní organizace Interoceanmetal a jde o více než 12 000 km2 u ostrova Clipperton. Zatím by to sice bylo nerentabilní vzhledem k hloubce a složité dopravě, ale jednou tam možná budeme těžit nerostné suroviny… "
České úsloví je lakonické: "Chlubit se cizím peřím“, kodex má ještě více strohou formulaci:
Poškozování ostatních.
Není přípustné vkládat odkazy, které vedou na stránky obsahující viry, škodlivé programy, nebo které naruší provoz Odpovědi.cz
BUĎTE ZODPOVĚDNÍ A NEPOKOUŠEJTE SE VYSTUPOVAT KLAMAVĚ, PŘIPISOVAT SI NEOPRÁVNĚNÉ ZNALOSTI. Neposkytujte rady a odpovědi, které by mohly někoho poškodit. Nenavádějte k násilí nebo škodlivé činnosti.
Že si pleteš významy některých českých pojmů (úchyl – deviace), by se možná dalo tolerovat u nečecha, ovšem tato pasáž je naprosto jednoznačná i pro cizince.

Pájo

Dr.Axl:
…jsem toho názoru, že se vy sám chlubíte peřím Lubora Falteiska (autora článku)…
..veřejným peřím, které on sám (nebo zprostředkovaně se souhlasem) zveřejňuje na internetu.

led

Dr.Axl, opäť vám kladiem otázku:
1 – máte na verejnú informáciu licenčné právo? Odpovedala som bez vášho odkazu, preto som neudávala presnú lokalitu. Aj ja čítam tlač a nebolo to len vo vašom odkaze.
2 – Čim som poškodzovala ostaných? Skôr mám dojem, že vy svojimi útokmi poškodzujete ostatných, Spamätajte sa!
3 – Dala som odkaz na stránku obsahujúcu víry, kde, kedy? Nie som si toho vedomá!
4 – Klamem? Kde. kedy? Pozrite si radšej svoje príspevky!
5 – Vo vašom prípade si pojmy nemýlim, nebojte sa! Prestaňte neoprávnene útočiť, nielen na mňa, ale aj na iných užívateľov!!

Láskavo si ma prestaňte všímať, nemusíte dokonca ani hodnotiť moju činnosť na tejto stránke a aj jej slovenskej verzii.

led

Podarilo sa mi to vo vašom odkaze, vidíte, že som neopisovala, pretože som omylom uviedla Atlantik a nie Tichý oceán. Myslíte si snáď, že tu chybu som spravila zámerne, aby som dokázala, že neodpisujem?

Až tak hlboko som neklesla, ale nie nadarmo sa hovorí:
„Podľa seba súdim teba“, podľa vášho urážlivého tónu zjavne ste to schopný.

Ja hľadám v ľuďoch Dobro, ale vy Zlo! Strácate súdnosť!