autacek

Měla dotyčná zaplacené obědy pro své dítě, či ve zprávě lhala (slang. cigánila)? Proč by jí jinak učitelka vůbec psala?

https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/sloven­sko-ucitelka-spatna-zprava-mobilni-telefon.A190418_091­036_zahranicni_le­sa

Nejlepší odpověď
anonym

Na tom přece nezáleží, horší na tom všem je, že se z prostého označení „cikán“ bez jakéhokoliv dalšího natož pak hanlivého přívlastku dělá automaticky rasový útok … tohle vnímání už opravdu na hlavu postavené. Všichni tedy poukazují na to že správně měla učitelka hovořit ve třetí osobě o matce výhradně pomocí jejího jména, takže zřejmě i označení „jí/ona“ by bylo považováno za dehonestující. Tohle je už skutečně maličko absurdní.

Další odpovědi
nyjono

Přijde mi, že dotyčná, která vše rozpoutlala celou situaci zveličuje.
Podle mně nejde o takový problém, aby to řešila média napříč Evropou.
Asi nemá k řešení nic důležitějšího.

ivzez

Podle mne není podstatné, která matka obědy dítěti
zaplatila a která ne.

Podle mne jde o nevhodný způsob a nevhodnou formu
komunikace školy (učitelky) s rodiči.

O rodičích a dětech má škola mluvit výhradně pomocí
jména, cokoliv jiného je podle mne dehonestující.

Ale hlavně mi vadí ty SMSky. Je hrozně snadné poslat
zprávu na jiné číslo a sdělit tak citlivé informace osobě,
které nejsou určeny.

I telefonát by byl lepší, tam by si učitelka napřed ověřila
(nebo měla ověřit), s kým mluví.

Poznámka:
Problém vidím i ve slově Cikánka → podle mne je učitelka
sice použila „jako zkratku“, ale jako učitelka měla vědět, co
tím může způsobit.
Jestli stejným způsobem přistupuje k dětem, PotěšPánbůh…

anonym

idnes má bohužel opravdu mizernou úroveň. Že se do jejich zpráv dostane i takový nesmysl je zarážející samo o sobě. Příští zpráva bude hádam vyjmenovávat všechny případy kdy romové otitulovali třeba úředníka na sociálce „ty Gadžo“ … to bude článek na pokračování.

anonym

nechci vyjadřování učitelky hájit, nepochybně nebylo zrovna zdvořilé, ale s ohledem na fakt že šlo o interní komunikaci to zkrátka byla přijatelná verbální zkratka, zrovna tak dotyčnou mohla označit slovy „té malé s přelivem“ … a také by to nebyl zločin