pusinka50

Měla bych ÚPLNĚ HLOUPOU otázku. Neznáte někdo nějaký trik, jak poznat bolavou stoličku od ostatních stoliček?

Šestka je zaplombovaná, ale vypadá, že dobře. Sedmička a osmička vypadají na pohled zdravě. Některá z nich bolí, když koušu jídlo. NEVYPADÁ TO, že to je ZAPLOMBOVANÁ ŠESTKA, ale že to bolí spíš vzadu v puse, 7 či 8, ale nejsem si jistá. Jinak, než při kousání, to nebolí. Při pití horkého či studeného nápoje nebolí nic, jen při kousání.
Při ťukání prstem na ty stoličky nebolí nic. Při silnějším ťukání rukojetí příboru jsou citlivé všechny zuby v puse stejně, bolavá stolička prostě nereaguje víc než ostatní zuby.

Myslím, že ani zubař nepozná, která ze třech stoliček bolí, a nechci, aby mi vrtal či dokonce vytrhl nesprávnou a zdravou.

Neznáte nějaký trik, jak zjistit skutečně bolavý zub?

Nejlepší odpověď
Drap

Někdy takový zub reaguje na poklep kovem.
Zubař by to ale měl dokázat určit přesně.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Neboj zubař to pozná. Za 1) může použít rentgen za 2) použije nahřátý něco jako vosk-doutník, který na zub přiloží-cit na teplé a za 3) použije vatičku na kterou nastříká takový to zmrazovadlo-cit na studené.
Jinak, to co se zdá tobě jako normální, tak z druhé strany, ty totiž nemáš to zrcátko může být malilinkatá dírka.

zzzlatokopka

Neboj zubař to pozná, krom RTG může na zub i pustit vzduch, ten bolavý na něj bude citlivý.

pizlicka

voda sůl,rozmichat,pro­plachnout v ustech.se zarucene po..... bolesti,ale budes zcela presne vedet,ktery bolí 🙂

pusinka50

ad Drap – jojo ,klepu kovovým příborem. když klepu slabě, neděje se nic. Po silnějším klepání cítím zuby všechny, co mám v puse.