zvonisek

Měla bych se nechat zavřít, nebo hospitalizovat na psychiatrii? Jsem velice skromná a pokorná.

Snažím se být pokorná a skromná, radovat se z maličkostí, ne vždy se mi to však daří. Já tolik toužím být šťastná a dělat to, co mne baví. Chci dělat lidi šťastný. Proč jsem tak strašně přecitlivělá, že mne lecos hluboce zasáhne a ne a ne se pak z toho smutku vyhrabat. Všichni mi říkají, že jsem neskutečně pozitivní, že všechny po vzbudím, a lepší mé nitro se třeba trápí.

Nejlepší odpověď
Edison

Už jsme Ti to psali: Už jsi tam dávno měla být. Rozhodně by Ti neškodila špetka skromnosti a pokory před životem samotným. Zpravidla platí, že kdo chce moc, nemívá níc. Štěsí sice přeje připraveným, ale co je štěstí pro někoho, kdo štěstí očekává, nebo jej dokonce vyžaduje? Nic! Ale pokud jej neočekáváš, pak je štěstím sebemenší maličkost. Ono to taky chce brát život takový, jaký je, být mnohem větším REALISTOU.

Další odpovědi
Rokio

Nejdříve bych na tvém místě zkusil vyhledat pomoc psychologa. Pokud ten nepomůže, doporučuji navštívit kvalitního psychiatra. Kvalitu psychiatra a psychologa doporučuji posuzovat podle recenzí a míry spokojenosti tvých známých, kteří je navštěvují.

briketka10

Nebudeš nikdy šťastná pokud se nad sebou nezamyslíš.
Někam si dojdi. A bude líp :)
Hlavně nebul celý den kvůli Karlu Gottovi!

Dochy

Pokud máš opravdu potíže, pak u některých psychiatrických nemocnic bývají krizová centra, kde je možno s někým zkušeným probrat situaci. Někde třeba mívají i oddělení zaměřené třeba i jen na zklidnění mysli – aby člověk na chvíli „vypadl“ ze svého života a mohl se pak na něj podívat s jistým nadhledem.

Nikdo Ti tu zodpovědně nenaordinuje ani léky ani nemocniční péči.

ivzez

„Já tolik toužím být šťastná…“

„Být šťastná“ je na Vás → jde o vlastní rozhodnutí
a postoj k životu. Často stačí přehodnotit priority.

„… a dělat to, co mne baví.“
I toto je jen na Vás. V případě, že člověk má
práci, která ho nebaví, ji může změnit.
Může si doplnit vzdělání nebo změnit obor.

A pokud nemůže změnit nic ze zmíněného,
může změnit svůj pohled na tu práci.

(Za slova práce a vzdělání dosaďte to, co se vztahuje k Vaší situaci.)

Kelt

Nezabývej se sama sebou, ale něco dělej. A raduj se z toho. Někomu něco udělej, pomoz mu, aby měl radost a raduj se s ním. Ale nedělej to proto, že z toho něco budeš mít. Nemysli na sebe. Možná si pleteš pojmy. Ze všeho se můžeš radovat a nemusí to být poznat. Záleží, jak věci vnímáš. Není nic dobré ani špatné. Někdy stačí úsměv, vlídné slovo. Každý chce být šťastný a dělat to, co ho baví. Ale štěstí není určeno tím, že splníš 10 podmínek. Co ti brání být šťastná právě teď? Jen tvé rozhodnutí, že budeš štastná. Žádné vnější věci k tomu nepotřebuješ.