Sylvinka

Měla bych přestoupit na jinou školu, nebo zůstat na intru?

Ahoj. Potřebuju poradit. V září jsem nastoupila do prváku a jsem na intru. Myslela jsem, že to tu bude dobrý, že si najdu kamarády, ale vůbec jsem nezapadla. Jsem spíše introvert, ale doma, když jsem se svými kamarády z vesnice, se dokážu pořádně bavit. Na intru se mi vůbec nelíbí a nejsem tu šťastná. Už když sem v pondělí ráno jedu se těším na pátek. Každý den po škole jen sedím a koukám do zdi. Nedokážu si představit, že bych to měla vydržet ještě další tři roky. Navrhla jsem rodičům, že bych přestoupila jinam, ale nesouhlasí. Prý když jsem se jednou rozhodla takto, tak tam zůstanu. Snažila jsem se s nimi normálně o tom promluvit, ale nejde to. Už mám i vybranou školu, kam bych případně šla. Mohla bych každý den dojíždět dvacet minut autobusem. Prosím poraďte mi. Mám to nějak na intru zkusit vydržet další tři roky? Přijde mi to jako zkažený život, že zbytečně zahodím čtyři roky života seděním na židli a koukáním do zdi, než abych běhala venku doma. Zkoušela jsem si i najít nějaké zájmové kroužky, ale nic. Mám tedy přestoupit, nebo ne? A jak to říct rodičům, aby souhlasili?

Nejlepší odpověď
Alesh

Hele, to je složitý. Všude je něco dobrý a něco špatný. Já osobně bych neřešil intr, ale tu školu. Ty řešíš jen intr, ale o současné škole nepadlo ani slovo. Prostě odloučení od rodiny, od kamarádů z vesnice může být nepříjemné, ale ber to tak, že nebudeš do smrti doma u svých rodičů, jednou to stejně přijde a můžeš to brát jako trénink. To se na tom intru nezabavíš? V dnešní době internetu a mobilů v tom nevidím žádný problém. A pokud tě to nebaví, je problém vyrazit ven? Jo, asi tam máte nějakou večerku nebo nějaký takový nesmysl, ale určitě nějak to odpoledne se venku strávit dá. I introvert ale může jít s partou ven, stačí se jen na někoho „přilepit“. Takhle mi přijde, že to vidíš zbytečně černě, dej tomu šanci. Ale jak jsem už psal, primárně bys měla řešit školu, ne ubytování.

Další odpovědi
msi

SZ