Měla by kamarádka jít na uměleckou školu nebo ne?

Potřebovala bych poradit pro kamarádku, chce si podat přihlášku na uměleckou školu (kreslení-malování). Umí malovat dobře, baví ji to a jde ji to. Jenže ted začala víc jezdit k tetě, která vystudovala uměleckou školu, a učí ji to, ale teta je na ní moc přísná, tvrdí ji, že nic neumí, že neumí držet ani tužku a tak. Kamarádka je z ní vystresovaná, ví, že to teta s ní myslí dobře, ale ted, jí to malování přestává i bavit. Co má dělat? Má jít na tu školu nehledě na ostatní?

Nejlepší odpověď
marci1

Teta tomu asi rozumí, ale pro svůj klid, ať si nechá poradit od odborníka, který malbě rozumí. 🙂

Další odpovědi
anonym

Určitě by dělala nějaký ty přijímací zkoušky, tak buď je udělá, anebo ne, tam zjistí hned, jestli na to má.

gecco

Kdyby byla kamarádka ´úplně levá´, teta by ji neučila…
😉
To, že je na ni teta přísná, má, pravděpodobně, důvod v tom, že ta kámoška je talentovaná, ale zatím toho (technicky) moc neumí – takže teta asi nechce, aby svůj talent ´patlala´…

Nevíteto?

Myslím, že z té činnosti ztratí všechno potěšení, přestane jí to bavit, nějakou dobu (i roky) kdykololi bude kreslit/malovat bude jí to připadat hnusný… ☹
Já bych se rovnou zeptala ať mi řekne jestli na to mám, nebo ne. (pokud to rozhodnutí závisí čistě na kamarádce)

Kelt

Jak se říká, žádný učený z nebe nespadl. Kde byla ta její teta v době, kdy byla stejně stará. Podle toho ať to posuzuje. Konečně ta kamarádka na tu školu může jít, když udělá zkoušky a přijmou ji, bude to jen dobré. Jen podotýkám, že berou asi 10 % uchazečů, tedy brali, v dřívějších dobách. Když to nezkusí, bude škoda, můžeme přijít o budoucí talent. Možná je ta teta odborník v malování, když má uměleckou školu, ale nedokáže se vžít do role tvé kamarádky. Někdo dokáže druhého zcela deprimovat, nechtěně ho přesvědčit o jeho neschopnosti, i když to nemá v úmyslu. To bys měla své kamarádce říci, protože jestliže sama začne o sobě pochybovat a věřit si, je to špatné.