Avatar uživatele
Rys95

Měla by Evropská unie vynucovat prosazení těchto návrhů a jejich neplnění penalizovat?

V rámci členských států pochopitelně.
1) progresivní zdanění bohatých
2) přijímání migrantů z Blízkého Východu
3) manželství pro všechny
4) přijetí eura
Mnohé tzv. "proevropské stránky a projekty" toto vidí jako úkol EU. Upozorňuji, nejedná se o přiznané levicové, ale neutrální a proevropské stránky (např. Pulse of Europe).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Rys95

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? JežíšKristus, Disraeli před 282 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Odpoveď byla označena jako užitečná

Neměla by vynucovat nic takového. A snad kromě eura je vše z toho zavrženíhodné. Euro je diskutabilní (já jsem proti, ale nemusí to být takové zlo jako ty ostatní).

Progresivní zdanění bohatých je volovina, diskriminace a nespravedlnost.... "progresivní" zdanění bohatých už se normálně všude a přirozeně odehrává, na základě procentuálního zdanění (z příjmu a další). Čím větší je částka, tím víc se samozřejmě odvede. Je pěkný rozdíl odvést (pro příklad) 15 % z 20 000 a 15 % z 1 000 000. Bohatší lidé mají taky mnohém víc nákladů a s tím spojené i daňové zatížení (vysoce přesahující příjmy i zdanění "chudých"). Samozřejmě se to stupňuje podle velikosti částky... nemluvě o tom, že k tomu absolutně není důvod. Zvyšovat daně ("i když" třeba jen pro některou skupinu) nikomu nepomůže... ani těm tzv. chudým a společnost bohatší nebude (spíš bude chudší).
Ti "chudáci" nemůžou za to, že jsou bohatí... Respektive za to můžou, ale za to, že se na to vydřeli a dosáhli toho, tak to neznamená, že k nim bude daňový systém a postoj státu nespravedlivý.... navíc to nemá žádné plusy, ale jen samé mínusy a celkově je to prostě nefunkční kravina. Stát ani plno lidí si neuvědomuje, že celá ta společnost, jakože ekonomika, stojí na těch bohatých podnikatelích, obchodnícíh, investorech, zaměstnavatelích,... v kapitalismu mají příležitost a možnosti všichni a vybudovat si bohatství může s klidem každý.

Manželství pro všechny je totální blbost, ale nebudu komentovat. Pokud by EU něco měla dělat/nařizovat, tak spíš podporovat NORMÁLNÍ manželství (definici normálnosti snad zvládne každý).
Proti uprhlíkům bych nic neměl, ALE EU ani jednotlivé státy je příjmat neumí... Nedokážou je všeobecně příjmout, začlenit, dát jim řád, socializovat je, postarat se o ně, nastavit jim pravidla, využít jich,... (kdyby ano, byl bych pro).

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Rys95 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
df

A proč by měli bohatí mít progresivní zdanění? Za trest? Umíš vydělat, jsi šikovný, tak tě klepnem přes prsty? Kde je spravedlnost? Má stát málo peněz? Proč nepodniká? Ať si založí firmy a vydělává si, když ma málo. Po revoluci všechno prodali soukromníkům a teď je chtějí vyždímat jak mokrej hadr. Podívej se, kolik mají Italové státních podniků.

Upravil/a: df

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ani náhodou. Myslím si, že si unie zahrává s trpělivostí obyvatel unijních států. Není daleko doba, kdy začnou unii opouštět. Ne jednotlivě (na tom by státy prodělaly), ale po skupinách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

1) Nějakým způsobem ano. Ale to je čistě politické rozhodnutí. Rozhodně bych nedanil majetek, ale příjmy. Progresivně, což české dělení na 15 a 23 % skutečně není. Miliardové společnosti, kde výše zisku převyšuje státní rozpočty států, bych danil více. Tam to nikdo nepocítí, a je to morálně obhajitelné. Také by se měla zavést sektorová daň pro banky, které se daním dosti vyhýbají! To stejné pro pojišťovny. Banky jen zaplatily Babišovi výpalné, a tím to haslo.
2) V souladu s mezinárodními smlouvami, to je vyřešené.
3) Ano, pryč se zákazy.
4) To je také vyřešeno, každý členský stát má povinnost přijmout euro. Ale pokud nemá dostatečně stabilní měnovou politiku, pak nedává smysl přijímat euro, takový stát by ohrozil eurozónu. Nepokutoval bych to, ekonomická transformace, aby měna byla stabilní, není jen tak.

Upravil/a: JežíšKristus

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Pak tu nejste jen kvůli trollení: nejprve napíšete to, co není pravda (Pulse of Europe z uvedených bodů podporuje pouze přijetí eura) a pak rychle otázku uzavřete, než k ní stačí někdo něco nesouhlaseného. Styďte se!

Avatar uživatele
Rys95

Mýlíte se, tyto všechny body P. of E. - CZ propaguje (viz jejich fb stránka). Vaše mínus, otázka je zde skoro celý den, takže lžete - styďte se! A propos, odpověď Disraeliho byla nejkvalitnější, proto ta nominace.

Avatar uživatele
plebs

Rys95 dvojku EU a obranný pakt NATO odmítá nechá stavět drátěné ploty nahánět migranty vodním dělem a obušky viz Polsko a Chorvatsko.
A to ve jménu vojenské akce v Iráku hledání zbraní hromadného ničení a dvacetiletého očkování demokracie v Afganistánu.

Avatar uživatele
Rys95

Disraeli: Tesat do kamene - na nominaci.

Avatar uživatele
Rys95

JK: Takže osud EU je pravděpodobně progresivně levicově liberální. Tak, každé uskupení se musí rozpadnout :)

Avatar uživatele
JežíšKristus

EU zřejmě následuje model USA. Prostě se federalizuje.

Avatar uživatele
Rys95

Bude to začátek konce. EU není USA.

Avatar uživatele
Disraeli

df, a hlavně neumí hospodařit s penězi, které má a dostává.... neefektivní hospodaření státu je jako bezedná jáma, kam můžeš házat kolik chceš, ale nedostaneš z toho skoro nic.... jen chudší společnost (=lidi všeobecně, firmy, stát) a žádné výsledky.

Avatar uživatele
df

👍

Avatar uživatele
JežíšKristus

Df: Kolik mají Italové státních podniků?

Avatar uživatele
Rys95

JK: Ne, každý stát nemá povinnost přijmout euro.

Avatar uživatele
JežíšKristus

Rys: Povinnost přijmout euro má každý členský stát, vyjma těch, kteří si vyjednali výjimku. Viz přístupové smlouvy k EU. ČR má povinnost přijmout euro, až bude její ekonomika dostatečně vyspělá. Není to o tom, zda chceme/nechceme, zavázali jsme se k tomu přístupovou smlouvou.

Avatar uživatele
Rys95

Takže jste napsal nesmysl. Ne všechny členské země mají povinnost přijmout euro.

Avatar uživatele
df

Nejvíc v EU

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava