hapiky

Měla by být duše člověka male a female?

Ti, co se nechávají předělat, to potvrzují.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tak ti co věří na reinkarnaci tvrdí (spolu s těmi, co „cestují do minulých životů“), že v pohlaví s duší nemá co dělat (v minulých životech byli obojím – muži i ženami).

Na druhou stranu mne udivuje záhada, ODKUD se nové duše berou? (pokud existují) Početl lidí stále stoupá, takže i kdyby se duše „recyklovaly“, tak to nevysvětluje jejich početní nárůst. Ergo – nějaká forma množení (sexík!) by se dal předpokládat. ;)

Je to prostě MYSTERIÓZNÍ PARADOX! :D :D :D

Další odpovědi
Kepler

Ano, mělo by to tak být, kvůli tomu obě pohlaví vznikla. U člověka však vznikly různé odchylky, úchylky a jiné deformace. Pes, ošoustávají tvou nohu prosím deformace není. Nebo je? Teď nevím. Ale ještě jsem neviděl buzny u žádného zvířete.

orwell

No, já si myslím, že duše člověka (pokud vůbec existuje) je genderově neutrální, takové „pH 7“. Nějak se mi nechce věřit, že by se ve světě duší řešily takové přízemní věci, jako je sex, plození dalších duší tímto způsobem a další procesy k tomu patřící. To by mi připadalo spíš jako opakování pozemského života v jiné dimenzi. Pouze muslimové mají jasno, co je v jejich nebi čeká. Těch 72(?) panen a …

annas

Je třeba si uvědomit, že duše má význam nejen náboženský, ale duše má i význam duchovna, tedy toho, co se odhrává v pomyslné duši člověka. Takže v tom je rozdíl mezi ženou a mužem.

Myslím si, že existují muži navenek „drsňáci“, ale mají citlivou duši, za niž se často stydí. Protože se říká, že muši nepláčou, některří svou citlivost skrývají za dresná hesla., nechtějí vyxpada jako slaboši.

Ženská duše je tajemná, víc poslouhcá vnitřní hlas, pouští věci dovnitř, je často zraanitelná. Ale i žena se může stát „drsňákem!“, po negativním zážitku, také nechce dát najevo, jak se cítí.,

„Štěstí i neštěstí je věc duše." Demokritos

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-dusi/

Reinkarnace – vtělí se ženská duše do mužské? Buddhismus uvádí, že jde o ne-já, že záleží na tom, s jakým fyzickém tělem se člověk znova narodí, a co bylo v předchozím životě v jeho vědomí podle zákona karmy.

Sféry zrození jsou stavy mysli, nikoliv fyzickými oblastmi.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Reinkarnace

Z toho plyne, jak jsem uvedla nahoře, že fyzicky může být muž drsňák, ale má jemnou ženskou duši. U ženy drsňáka se její duše projevuje jako mužská.

Kelt

Duše je univerzální. Pokud chceš mluvit s Bohem, tak toho nezajímá, zda jsi M nebo F. Přijímá každého jaký je. Je to něco jako číselný kód, PIN a pod. Oblečení, WC a některá zaměstnání rozlišují, zda jsi M nebo F ( a tví přátelé). Takže duše je víc než tělo.

ivzez

Ne, neměla a nepotvrzují.

EKSOT123

Měls dávat ve škole pozor!
Ale velmi se mi líbí odpověď Annas, aspoň první 3 odstavce. Prý u lidských duší něco z pozemského přetrvá i dále. U andělů to asi tak nebude. Bůh, se říká, že je obojí, ale současně křesťané věří v Trojici. – čímž možná význam význam pohlaví u duše na věčnosti mizí. Spíš je rozdíl pohlaví jen kvůli pozemskému náboji.

dubraro

aliendrone:
Počet duší je stejný, ale s rostoucím množstvím lidí se zkracují intervaly mezi vtěleními.