Kepler

Měl pravdu Jára Cimrman?

Stav dobytka je proti minulému roku nezměněn. Méně krav, ale zato více volů. Také sviní je letos dost.

Nejlepší odpověď
jáára

Cimrman má vždycky pravdu!

Další odpovědi
Nassin

Měl!

paul1

Jako vždy, měl.

annas

Zřejmě Jára Cimrman dělal průzkum v Liptákově " Stav dobytka se nezměnil, díky dobrému plemennému chovu. Zásluhou sedláků Vzpurného, Lieslera a Pudila mánaše obec tři nejlepší kance v okrese. Starostou se stal opět statkář pan Fulín Josef.

Jinak se toho roku nic zvláštního nepřihodilo."

http://www.dis­kografie.cz/ja­ra-cimrman/posel-z-liptakova/vlastni-vyzkum-v-obci-liptakov/

Jenže u Cimrmana šlo o nadsázku, užíval přirovnání, metaforu či metonymii, takže když dva říkají či myslí totéž, není to totéž.

Třeba Miroslav Huptych, který užívá nadsázku ve svých výrocích, tvrdí, že „nadávky jsou nižší tituly“.

Osobně je nemusím,

EKSOT123

Za pozornost jistě stojí, odkud se ti volové vlastně berou. Když koťata se rodí kotěním, telata telením a volové …? To je až nečekané a překvapivé.

Gus_Fring

Copak dobytek, ale jmelí! Všimli jste si, kolik se letos urodilo jmelí?

elkon

Jen aby se manželům Henleinovým nenarodil další synek. Stačil Konrád.

marci1

Hlavně že se rodí dostatek telátek a prasátek! 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.