alex40

Měl jsem pracovní ůraz podle IP vina na straně firmy.Ted mě dočasně dali PID,na jaké odškodnění mám od firmy nárok?

Odpovědi
slimaczek

Podle zákoníku práce máte nárok na odškodnění bolestného, nákladů spojených s léčením, náhradu ušlého výdělku po dobu pracovní neschopnosti a věcnou škodu (pokud vznikla). V případě, že jste v inv. důchodu a pobíráte méně než jste měl průměrný měsíční plat, máte nárok na dorovnání platu tzv. náhradu ušlého výdělku po skončení pracovní neschopnosti.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast14h1.aspx