měl hřebík v noze. co s tím?

co dělat, když nechce jít k doktorovi a bojím se, aby neměl otravu či tak něco.

Nejlepší odpověď
Lencis

Zásadní je jestli se jedná o dítě, dospělého či „zralého“ muže. A pak také jestli je jedinec očkován proti tetanu.

Pakliže se jedná o dítě či staršího člověka nebo o člověka který není proti tetanu očkován je otázka návštěvy u lékaře bez debat!

Pokud se jedná o zdravého dospělého člověka či starší dítě, které je proti tetanu řádně očkováno platí výše napsané. Tedy dezinfekce, ránu zavázat čistým obvazem, denně převazovat a hlídat, případně mazat protizánětlivou hojivou mastí, vhodná je Fytona nebo obyčejný FRAMYKOIN.

Další odpovědi
LuciJe

Návštěva lékaře by byla nejlepším řešením. Pokud ji odmítá, pak desinfikovat a sledovat, zda se hojí bez zánětu.

petka

Nebo bych zkusila poradit se v lékárně. Tam Vám samozřejmě doporučí lékaře, ale také Vám nabídnou vhodnou desinfekci ci prásky..

Dandi

Nejlépe lékař ale jak doporučují i tady ostatní tak desinfikovat a čekat jestli se stav nezhorší – v tom případě nebude jiná možnost než pohotovost

makyna

bohužel k lékaři se musí nikdy neni všechno tak jednoduchý

alenka901

určitě k lékaři který v případě potřeby píchne aspoň tetanovku nebo poradí co a jak