Gus_Fring

Měl Einstein z matematiky a fyziky samé jedničky? Kdyby tehdy byla fyzikální nebo matematická olympiáda, vyhrál by?

Měl samé jedničky z matematiky i fyziky na základní škole a gymnáziu? Tím myslím nejenom na vysvědčení, ale téměř ze všech testů.

Děkuji annas za spoustu zdrojů. Bohužel nic z toho neodpovídá na moji otázku, vyjma první části – jedničky v švýcarském systému známkování. Jenže tu základní školu a téměř celé gymnázium, na které jsem se ptal, studoval v Německu. V Německu je hodnocení 1–6, kdy 1 je nejlepší.
Tudíž pro příště si lépe čtěte otázky a pokud chcete odpovídat okopírovanými částmi z jiných stránek, tak příště správně.

Nejlepší odpověď
annas

Pokud by měl E. samé jedničky, při tehdejším známkování, . tak to znamená, že by propadal. Ale v odkazu se dovíte, že podle naší klasifikace byl výborný žák.

„Původ mýtu o propadajícím géniovi někteří spatřují v odlišném systému známkování německých a švýcarských škol. Einsteinovo slavné maturitní vysvědčení z Kantonschul Aargau ve Švýcarsku totiž hodnotí výborný výsledek známkou 6, zatímco jednička je známkou nejhorší.“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaktoze-kdyz-einstein-propadal-z-matiky-tak-jak-pocital-ruzne-fyzikalni-vzorce

Olympiády a testy – bylo to jinak než v současnosti. Jak by, co by … zbytečná úvaha.

„Fyzikální olympiáda je po olympiádě matematické druhá nejstarší česká oborová olympiáda, ve školním roce 2018/19 se konal již jubilejní 60. ročník. Žáci základních a středních škol v ní soutěží v teoretickém řešení více či méně praktických fyzikálních problémů a situací.“ atd.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Fyzik%C3%A1ln%­C3%AD_olympi%C3%A1da

Jiný test, v němž uspělo jeho dílo.
"Před 100 lety v r. 1919 – proběhl první úspěšný test obecné teorie relativity. Z Einsteina se poté stala vědecká celebrita

konkrétně 6. listopadu 1919 – Královský astronom Frank Dyson na společném zasedání Royal Astronomical Society a Royal Society prohlásil, že nemůže být pochyb o tom, že měření „potvrzují Einsteinovu předpověď“. Toho dne se bývalý patentový úředník stal vědeckou celebritou"

Více na: https://vtm.zi­ve.cz/clanky/pred-100-lety-probehl-prvni-uspesny-test-obecne-teorie-relativity-z-einsteina-se-pote-stala-vedecka-celebrita/sc-870-a-198635/default.aspx
--

Jeho vzdělání

„Ve svých 16 letech, 1895, se přihlásil na přijímací zkoušky na Spolkovou vysokou technickou školu (Eidgenössische Technische Hochschule, ETH) ve švýcarském Curychu. Ve zkouškách z fyziky a matematiky sice dopadl na výbornou, ale nezvládl obecnou část zkoušek. Bylo mu doporučeno dokončit střední školu a přihlásit se znovu. Začal proto studovat na Kantonální škole v Aarau a odmaturoval zde v roce 1896 s výborným prospěchem. Při druhém pokusu již byl na curyšskou Polytechniku přijat. Téhož roku se zřekl německého občanství a zůstal bez státní příslušnosti. “

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Albert_Ein­stein

--

Z odpovědi jste zjistil, že nestudoval gymnázium, ale technickou školu, olympiády a testy se tehdy ve škole neprováděly

Otázka „kdyby“ je hypotetická, tudíž je zbytečné spekulovat.

Když Einstein chodil do školy, systém známkování byl jiný.

Takže je třeba umět číst. Všechno máte v odpovědi, kromě otázky na Kdyby …

Pokud nevěříte doloženým informacím, pak se spokojte se s tím, co si si představujete sám.

Další odpovědi
mosoj

Špatně.
Ono jde hlavně o schopnost abstraktně myslet a toto myšlení pochopit a dát do souvislostí. Matematicky by to potom zvládl každý matematik.

Když už, tak otázka je k ničemu.