Avatar uživatele
Stříbrný

Měl Chrudoš pravdu nebo ne?

Podle Starých pověstí českých od Aloise Jiráska, předstoupili před kněžnu Libuši dva bratři, Chrudoš a Šťáhlav s nějakým sporem. Kněžna Libuše je spravedlivě rozsoudila, ale Chrudoš prohlásil. "Hanba mužům, kterým žena vládne." Tímto se obracím na přítomné dámy, aby mi toto potvrdili nebo vyvrátili.
Dělá , nebo dělala některá s přítomných dam, respektive manželka, přítelkyně někoho v nějaké pozici, že měla pod sebou podřízené? Tedy ředitelka, vedoucí, mistrová a pod? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

ty snad neznáš jedinou ženu, která by byla vedoucí? a ve kterém století žiješ?...a pravdu neměl, ale co bys čekal od chlapa, kterému něco ženská zatrhne...byla to je uražená ješitnost "pána" tvorstva, které má většina chlapů na rozdávání...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Za vlády kněžny Libuše měl asi pravdu podle vžitých pravidel.
V minulosti (v některých kulturách dodnes) bylo údělem ženy pečovat o děti,udržovat v chodu domácnost a hospodářství,doprovázet muže při společenských událostech, neměly ale možnost získat vzdělání a rozhodovat o veřejném dění.
Vývojem společnosti došlo k výrazným změnám, ženy ve vedoucích funkcích nejsou ničím neobvyklým.Jedna z nich mi 'šéfovala'.


Avatar uživatele
Zlatý

to ale bylo myšlený jinak. Jakože je hanba, když žena mužům vládne a to nezávisle na svý pracovní pozici ..jakože tě doma stará sekýruje i když třeba sedí na pracáku, takže rozhoduje, kdy co a jak uděláš a ty to nečinně akceptuješ už tím, že jí nezavřeš ten "pysk", chápeš? Já otázku sice pochopil, ale je to náhoda, pánč ty máš ten dotaz zformulovanej tak, že bych se ani já nemusel za podobnej styl stydět ..nic ve zlým, znáš mě


Avatar uživatele
Stříbrný

A co princezna?:DDD► Já dělám nejčastěji v obuvnictví, v kadeřnictví, v restauraci, v hotelu...se svými podřízenými - často vedoucími těchto provozoven, kteří mi musí být bez výmluv "po ruce"♫♫* === *)"v nějaké pozici, že měla pod sebou podřízené" ..."Tedy ředitelka, vedoucí, mistrová a pod." Tedy nejvíce mne pobavila ta formulace: "dělá, nebo dělala?"... a jentaktak jí rozumím...Je to komunistická hantýrka?:DDD►nemělo to snad být: ►pracovala?:DDD


Avatar uživatele
Zlatý

Mamka je ředitelkou na střední škole, nějaké podřízené určitě mít bude. Já mám jenom tři podřízené, jsou to dva mladí muži a dáma ve středním věku. Zatím mě všichni poslouchají.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3821
Zlatý Drap 2287
Zlatý led 1650
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 871
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.