Kelt

Měl Chrudoš pravdu nebo ne?

Podle Starých pověstí českých od Aloise Jiráska, předstoupili před kněžnu Libuši dva bratři, Chrudoš a Šťáhlav s nějakým sporem. Kněžna Libuše je spravedlivě rozsoudila, ale Chrudoš prohlásil. „Hanba mužům, kterým žena vládne.“ Tímto se obracím na přítomné dámy, aby mi toto potvrdili nebo vyvrátili.
Dělá , nebo dělala některá s přítomných dam, respektive manželka, přítelkyně někoho v nějaké pozici, že měla pod sebou podřízené? Tedy ředitelka, vedoucí, mistrová a pod? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Funna

ty snad neznáš jedinou ženu, která by byla vedoucí? a ve kterém století žiješ?…a pravdu neměl, ale co bys čekal od chlapa, kterému něco ženská zatrhne…byla to je uražená ješitnost „pána“ tvorstva, které má většina chlapů na rozdávání…

Další odpovědi
johana 56

Za vlády kněžny Libuše měl asi pravdu podle vžitých pravidel.
V minulosti (v některých kulturách dodnes) bylo údělem ženy pečovat o děti,udržovat v chodu domácnost a hospodářství,do­provázet muže při společenských událostech, neměly ale možnost získat vzdělání a rozhodovat o veřejném dění.
Vývojem společnosti došlo k výrazným změnám, ženy ve vedoucích funkcích nejsou ničím neobvyklým.Jedna z nich mi ‚šéfovala‘.

zjentek

to ale bylo myšlený jinak. Jakože je hanba, když žena mužům vládne a to nezávisle na svý pracovní pozici ..jakože tě doma stará sekýruje i když třeba sedí na pracáku, takže rozhoduje, kdy co a jak uděláš a ty to nečinně akceptuješ už tím, že jí nezavřeš ten „pysk“, chápeš? Já otázku sice pochopil, ale je to náhoda, pánč ty máš ten dotaz zformulovanej tak, že bych se ani já nemusel za podobnej styl stydět ..nic ve zlým, znáš mě

Agneta

A co princezna?:DDD► Já dělám nejčastěji v obuvnictví, v kadeřnictví, v restauraci, v hotelu…se svými podřízenými – často vedoucími těchto provozoven, kteří mi musí být bez výmluv „po ruce“♫♫* === *)„v nějaké pozici, že měla pod sebou podřízené“ …„Tedy ředitelka, vedoucí, mistrová a pod.“ Tedy nejvíce mne pobavila ta formulace: „dělá, nebo dělala?“… a jentaktak jí rozumím…Je to komunistická hantýrka?:DDD►ne­mělo to snad být: ►pracovala?:DDD

Lamalam

Mamka je ředitelkou na střední škole, nějaké podřízené určitě mít bude. Já mám jenom tři podřízené, jsou to dva mladí muži a dáma ve středním věku. Zatím mě všichni poslouchají.