Kim12345

Měl být Husák po revoluci popraven stejně jako v Rumunsku Nicolae Ceaușescu?

Podle mě ano.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Ne.

V Rumunsku se jednalo spíše o vraždu. Nebyl žádný řádný soud a i způsob popravy neodpovídal zvyklostem žádné kulturní země.

Další odpovědi
led

Ne.

Nie. U nás bola politická i ekonomická situácia iná než v Rumunsku. Aj v spôsobe zmeny režimu.

klumprt

Ne.

Stejně jako Ceaucescu ne. Jedině po řádném soudu, u kterého by byl pravomocně uznán vinným za trestný čin připouštějící trest smrti podle práva účinného v době procesu. Je tady ovšem trochu problém s retroaktivitou a taky s tím, aby se to stihlo ještě před zrušením trestu smrti. Vzhledem k tehdejším okolnostem lze Husákovu popravu považovat za vyloučenou. A pokud tehdy prezident měl imunitu obdobnou jako dnes, tak by nejspíš byl problém s jakýmkoli potrestáním. A jen tak mimochodem, nejsem si teď jen tak z hlavy vědom žádného trestného činu, z kterého by se Husák dal obvinit jak podle socialistického trestního zákona tak podle později demokraticky novelizovaného.

anonym

Ne.

Nechápu, jak může pár vyšinutých jedinců, souhlasit s takovou hňupovinou!
Kim1234 hovno znal/á/, a o tom „bez komentáře“ ani nemluvě. Nebýt vláda Husáka, tak by dnes většina lidí žilo v gethech, vymřeli bychom… a neměli metro. 🙂

ptáč

Ne.

Ne. Dr. Husák byl člověk.

ivzez

Ne.

Situace v Rumunsku byla jiná, než u nás,
takže se dá tehdejší postup pochopit.

Pochopit, nikoliv omluvit – bez řádného soudu
nešlo o popravu, nýbrž o vraždu.

Koněv

Ano.

Ano měl a všichni komunisti taky .

dudu

Ne.

brillant

Ne.

Mirdas

Ne.

Husák byl jen figurka opravdu těch mocných kteří vše řídí prakticky dodnes.
Měli jsme se zbavit spíše všech eSTéBáků a vysokých důstojníků ČsLA a ne aby se z nich stali nejbohatší lidé v tomto státě.

lexx

Ne.

ne, byla to figurka v rukách mocipánů z Moskvy, mně vadí komanči aparátčíci co se rychle překabátili na továrníky – podnikatelé, s těma se zatočit mělo včas a znemožnit rozkrádání státních podniků. pozdě.

anonym

Ano.

Bez komentáře.

gecco

Drape – souhlasím, ale už sis ´vyčerpal´ denní příděl palců… Další nemohu…
😉