Rohlik

Měl bych třídit papír, nebo plast?

Kdybych měl třídit jen JEDEN z výše uvedených druhů odpadů, co by bylo lepší pro přírodu? Co přinese větší užitek?
Podle mě plasty poškozují přírodu více než papír… ale na druhou stranu standardní domácnost vyprodukuje více papírenského odpadu.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Lamalam

Plast

Pokud budeš třídit pouze JEDNU složku, tak bych byla spíše pro plast.

Další odpovědi
Kepler

Plast

Plast až tak moc nepoškozuje, protože se jen hromadí a prakticky se nerozkládá. Jeho spalováním se ale produkují nebezpečné zplodiny. Navíc je vyráběn převážně z ropy, což je neobnovitelný zdroj.

brillant

Plast

RyuzakiKate

Plast

Nevím, proč bys měl třídit jenom jeden druh. Ale papír můžeš spálit v krbu, nepopsaný papír se v přírodě rozloží. Nejlepší by bylo odpadu samozřejmě předcházet, např. nebrat si stále nové tašky, ale mít jednu nebo více látkových nebo pár z pevnějších umělých vláken, místo plastových lahví používat sklo, nosit si s sebou malé svačiny a vodu do lahve tomu uzpůsobené, abys nemusel pořád někde něco kupovat, páč platíš i za obal…
Bohužel obchod BezObalu je zatím pouze v Praze, doufám, že se tato myšlenka rozšíří i dál…

nyjono

Ostatní

Třídit plast, papír do sběru.
Noviny a časopisy – 2 Kč/kg, kartony, obaly – 1 Kč/kg.

Klaproth

Plast

ivzez

Ostatní

Obojí a k tomu další → např. sklo.

Papír sice přírodu tolik nepoškozuje,
ale je zdrojem pro výrobu dalšího papíru,
takže je potřeba méně výchozí suroviny.

Nesouhlasím s Keplerem, že plast přírodu nepoškozuje.
Neuvolňuje do ní sice (prakticky) žádné látky, ale zabírá ji
(míním na skládkách) mnohem déle, než např. sklo.

Emefej

Plast