Rendro

Jaké jsou podmínky pro zkrácené studium?

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jaké jsou obecné podmínky pro zkrácené studium na elektrikáře. Momentálně dodělávám poslední rok na skladníkovi – výučný list.

Původní otázka, kterou tazatel změnil. Je to nefér vůči odpovídajícícm>

Měl bych si udělat druhý výučný list?

Ahoj mám dotaz. Jsem na odborném učilišti, dělám obor skladníka (už 3. rok, výučný list) a za ty roky se mi zdá že to není práce kterou bych chtěl dělat v životě. (Vím, že bych mohl dělat i něco jiného, ale chci dělat jen to na co se vyučím.)
Spoustu lidí mi říká, že dneska se hodně vyplatí elektrikář a já si myslím, že by mě to i bavilo, ale nevím jestli bych si ho měl jít udělat. Vyplatí se to vůbec, další tři roky ve škole? Nebo bych měl jít prostě hned po dokončení mého momentálního studia jít pracovat?
Děkuji za jakoukoli odpověď.

Nejlepší odpověď
Edison

Cokoli co čloěk umí se vyplatí. A když na to má navíc papír… Ovšem mít papír a umět to není totéž.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… co by ne, ale ani jsem netušil, žena skladníka je výuční list, elektrikář se mi zdá v porovnání s tímto oborem o dost náročnější …

… takováto úprava otázky není dovolena !!! původní dotaz zněl: „Ahoj mám dotaz. Jsem na odborném učilišti, dělám obor skladníka (už 3. rok, výučný list) a za ty roky se mi zdá že to není práce kterou bych chtěl dělat v životě. (Vím, že bych mohl dělat i něco jiného, ale chci dělat jen to na co se vyučím.)
Spoustu lidí mi říká, že dneska se hodně vyplatí elektrikář a já si myslím, že by mě to i bavilo, ale nevím jestli bych si ho měl jít udělat. Vyplatí se to vůbec, další tři roky ve škole? Nebo bych měl jít prostě hned po dokončení mého momentálního studia jít pracovat?
Děkuji za jakoukoli odpověď“
>>> toto je přímo proti pravidlům !!!

Drap

Rozhodnutí je jen na tobě. Nikdo jiný nemůže za tebe rozhodnout. Pokud nechceš ztrácet čas, můžeš si udělat výuční list či školu většinou i dálkově.

autacek

Dodělej nejprve jednu školu, ať máš alespoň výuční list a následně můžeš studovat na škole jiné ve zkráceném programu. Blíže popsané info nalezneš třeba zde: https://www.pra­ce.cz/poradna/ak­tuality/detail/ar­ticle/jak-se-stat-elektrikarem/