jan Nový

Měl bych jít do karantény?

Vím, že to píšou všude, ale nikde jsem nečetl tenhle konkrétní případ. Tak nevím, jestli to platí i s takovým několikadenním rozestupem.
Dne 27. 12. jsem se setkal s osobou, která 30. 12. byla na PCR testech a zjistila, že je pozitivní. Ta osoba se setkala s nakaženým pravděpodobně již předtím, než se setkala se mnou (už mohla být nakažená, když jsem se s tou osobou setkal). Kontakt byl delší než 15 min. Osobně nemám žádné příznaky.
Teď mě nezajímá, jaký máte na to svůj osobní názor, ale jestli bych měl být v karanténě dle pravidel, která vydala vláda, nebo ne.

Nejlepší odpověď
Drap

Měl bys nejdříve zajít na test a potom se uvidí.

Další odpovědi
nyjono

Taky myslím, že by otestování bylo vhodné.
Také minimum dalších kontaktů nebude ke škodě. Kdyby náhodou.

led

V prípade kontaktu s covidovo pozitívnym vo vzdialenosti menšej ako 2m v čase viac než 15 minút, radšej navštívte testovacie miesto najlepšie pcr (antigénový test je ako hodenie hracou kostkou), ktorý má vyššie percento odhalenia tejto nákazy. Medzitým v čase od stretnutia po test na prítomnosť covida19 sa snažte izolovať od kontaktu s inými ľuďmi.(prípadne sa nepribližujte k nikomu bližšie než 2m ani krátkodobo)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.