dust8

Měl by si člověk psát deník? Jaké jsou výhody?

Nejlepší odpověď
Drap

Pro někoho to má význam, pro někoho ne. Záleží na každém jedinci. Výhody jsou, že si lehce vzpomeneš co jsi dělal v loňském roce na jaře ve středu. V paměti bys marně lovil.

Další odpovědi
hapiky

Když bys, než odejdeš do věčných lovišť, dokázal být slavný či nechutně bohatý, tvůj deník by měl jistě velmi dobrou cenu.

led

Zisťujem, že čím viac človek starne, tým viac si spomína na veci dávno minulé, ale keď si píše denník, môže si spomenúť, či už dnes jedol.
Denník,ten zradca, do ktorého si poctivo píšeš svoje myšlienky, pocity a činy ti neskôr po mnohých rokoch prezradí, akých chýb si sa v mladosti vo svojej naivnosti dopustil a umlčí tvoje starecké „já(my) vo vašich rokoch…“
Denník, ten krasorečný Éros, nám po čase odhalí tie krásne časy prvých lások, ktoré v priebehu dôb minulých sa nám mihli životom…

Denník je šťastie ale i prekliatie minulosti,
Denník je priateľ, ktorému zveríme svoje najtajnejšie myšlienky a sny,
Denník je zradca, ktorý odhalí naše najtajnejšie myšlienky a sny
Denník to sme my v minulosti.
Píš si denník a uchovaj si mladosť.

Anikitos

Vyhody jsou: utřídění si svých myšlenek, poznání sebe sama, zlepšení psaní a vyjadřování, přehled o svých aktivitách/citovém rozpoložení.

Někteří vědci říkají, že deník může nahradit dobrého přítele či návštěvy u terapeuta – svěření se nekomu/něčemu člověka jaksi osvobozuje a uklidňuje, možná mu může i zvýšit sebevědomí.