marci1

Měl by se i u nás zavést zvláštní odvod-vyšší zdanění velkých obchodních řetězců?

Velké obchodní řetězce na Slovensku, které prodávají i potraviny, budou od příštího roku platit státu zvláštní odvod. Schválením návrhu příslušného zákona o tom dnes rozhodl parlament. Opozice i zástupci obchodníků upozornili, že vyšší zdanění obchodních sítí se patrně promítne ve zdražení zboží.

Zdroj: https://euroz­pravy.cz/zahra­nicni/eu/242423-slovensky-parlament-schvalil-vyssi-zdaneni-obchodnich-retezcu-opozice-varuje-pred-zdrazovanim/

Nejlepší odpověď
hapiky

Amíci to mají ošetřené. Daně se platí tam, kde se vytváří zisk. Samozřejmě lobisté obchodních řetězců u nás bez větších potíží za jidášký groš dovedou zařídit, aby se daně platily v daňových rájích, nebo v zemi kde má koncern sídlo. Česko, jako obvykle okrouhne. Slováci pro narovnání alespoň něco udělali.

Další odpovědi
Drap

Je to zbytečné. V první řadě by se mělo zajistit, aby velké mezinárodní řetězce odváděli daň ze zisku u nás. Vytvoří zisk ten převedou do zahraničí a odvody u nás jsou minimální.

Kepler

Podle mého soudu by vyšší zdanění vedlo jen k tomu, že zboží i v řetězcích zdraží. Přece o svou marži a žvanec jen tak nepustí. Lepší řešení by byla podpora místrních menších prodejen v malých obcích, odkud ani nějaký důchodce o hůlkách nemá šanci odjet. A ony ty malé sámošky jsou likvidovány.

autacek

Zamysli se nad tím, kde se ony peníze nakonec vezmou. Hádáš správně, vytáhnou je z tvé kapsy a sežere je stání nenažraná obluda.

ivzez

Stačilo by zavést povinné zdanění zisku v zemi jeho vzniku.

Mc Merkurion

… ne, tímto určitě malé obchodníky nepodpoří … to je tak, když do ekonomiky kecaj komunisti, ještě znárodnit !!!

Hlada

Co je to za blbost? Ve velkých obchodních řetězcích nakupují prakticky všichni.
Vyšší zdanění obchodu = zdražení zboží = vyšší výběr DPH.
To už mohli rovnou zvýšit sazbu DPH nebo daně z příjmu.

hapiky

MC Merkurion: Nezastávám se komunistů, ale u koryta byli jiní hajzlíci, kteří se napakovali.