Měl by se člověk před saunováním hodně napít, aby to následně vypotil a tím se jakoby detoxikoval, nebo to není vhodné?

Nejlepší odpověď
Kepler

Potit se budeš tak jako tak, hlavně doplnit úbytek vody a minerálů PO saunování, nejlepší je neslazená minerálka.

Další odpovědi
Drap

Neni to nutné, ale ničemu to nevadí.

mosoj

Během saunování je vhodné pít. Pokud normálně piješ, není to ale nutné. Nicméně, pokud nebudeš zavodněn, může se stát, že se v sauně nebudeš cítit příjemně a to je špatně. Nic se ti ale nestane. Každý člověk snáší saunu jinak a potřebuje sobě vlastní režim, na který časem přijdeš. V sauně je třeba se řídit podle pokynů svého těla. Pobyt v sauně musí být pro tebe v každém okamžiku příjemný. Přizpůsobování se režimu na př. kamaráda je špatně.

lota

Řekla bych, že je to vhodné. Člověk se potí tak nebo tak a tu vodu by měl nějak doplnit – předem, během, po. I ta detoxikace k sauně tak nějak patří automaticky, ale zase platí, že detoxikovat bez vody nejde, ta je k tomu potřeba…

Zdroj: https://www.pro­detox.cz/voda-a-detoxikace/