pizlicka

Měl by mit každý dům hromosvod?

Pokud je maly dům,z jedne i z druhé strany jsou na nej nalepeny větší domy,musi mit i přesto svůj hromosvod?je velke riziko hromosvod nemít?

Nejlepší odpověď
arygnoc

na hromozvod sa vykašlite, ale bleskozvod – ten je dôležitý.
bez ohľadu na zákony (ak pominieme prírodné – to uvidíte, keď blesk „domeček“ zapáli).

😉

Další odpovědi
Mc Merkurion

záleží,kdy byl kolaudován, > je to jako s pásama v autě (starší je mít nemusí,novější stačí vpředu a nová všude) > ne všechny ho maj…

gecco

Podle vyhlášky vyhlášky 268/2009 Sb., § 36 – musí…
😉
Riziko? – no, riziko, že do tebe bací blesk je cca 3× větší, než riziko, že vyhraješ 1. cenu ve Sportce…
To, že hromosvod nemáš, neznamená automaticky, že do tak umístěného domku musí uhodit, ale pokud ano (nebo pokud i jen zapůsobí indukce z blízkého výboje), bude se pojišťovna dost pravděpodobně cukat s úhradou škody…

anonym

Dům mít hromosvod /správně bleskosvod/nemusí.
Vzniklé škody od blesku si pak musíš uhradit sama,pojišťovna nic nezaplatí.
Vidíme blesk a slyšíme hrom.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dy-gaJjA5Xo

cukrar

Nemusí mít domek hromosvod, ani nově postavený. Pokud je riziko zásahu bleskem ( to není u každého domu stejné) pak ho nové domy mít musí, starší domy by bylo vhodné. Nejde jen o zřízení nového hromosvodu, ale o jeho údržbu, aby byl funkční. Často je vidět, jak na jímací tyči je umístěna anténa na TV signál, někdy i anténa na CB. A pojištění do toho netahejte.

lexx

pokud má rovnou střechu (ne špičatou) tak nemusí ale riziko zásahu bleskem nese majitel, někdy stačí pořádně uzemnit stožár vnější antény pro TV

honza19hk

je vhodné ho mít ikdyž je vedle něco vyššího,blesk totiž může přeskočit právě z toho vyššího.

KARI05

Já už to zažila hromosvod je důležitý když je bouřka neprasti blesk do střechy ale do hromosvodu je to dlezity

Michálek1245

Myslíte měl nebo musel? Rozhodně si myslím, že bleskosvod nebo projekty hromosvodů by měl být vybavený každý rodinný dům už jen v rámci ochrany proti živelným pohromám. A další věc je pak samozřejmě pojišťovna a její plnění v případě požáru po úderu bleskem. Nám to dělali u https://www.hro­moelektro.cz/hro­mosvody/ a je to za docela dobrou cenu, tak tam když tak mrkněte. Vypadá to hodně zajímavě.

anonym

A podle zákona Gecco se taky nesmí jezdit opilej v autě a nesmí se hulit a brát drogy.
Kdyby každej dodržoval zákony,tak jak má,policie by tu byla zbytečná.