Měl by Islámský stát takovou moc, nebýt Arabského jara?

Odpovědi
zzzlatokopka

Islamský stát by neměl takovou moc nebýt toho, že od něj „někdo“ kupuje ropu a dodává mu zbraně.

Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-kupuje-ropu-od-islamskeho-statu

Drap

Souvisí jedno s druhým. Jsem přesvědčen, že i Arabské jaro bylo předem připravené a uměle zinscenované.

samikas

Pokud by tam stále vládla pevná ruka, věřím, že by takovou moc neměl… USA svou invazivní politikou vnutila těmto zemím demokracii a až teď se ukazují následky…

zzzlatokopka

Já si taky myslím, že demokracie nejde nastavit všude, je potřeba se k tomu postupně dopracovat. Navíc tady demokracie kvůli fanatikům není možná.