mike beneš

Měl by být tlak na pravé ruce větší než na levé? Já to tak mám je to správně?

Nejlepší odpověď
marci1

Standartně se měří tlak na levé paži. Tlaky by měly být přibližně stejné na obou pažích nebo s malým rozdílem. Neměly by opakovaně přesáhnout hodnotu 120/80. Při testování domácími přístroji je třeba měřit se vždy stejným způsobem, v klidu, s manžetou v úrovni srdce. I tak jsou hodnoty leckdy nepřesné. Při opakovaně vyšších hodnotách navštivte lékaře.
Doplňuji:
http://www.lekari-online.cz/kar­diologie/disku­ze/hypertenze-vysoky-krevni-tlak/tlak-i64759

Další odpovědi
suaeda

Před časem jsem byl v nemocnici a studentky zdravotnické školy tam prováděly praxi. Stalo se mi, že mne postaršího chlapa v lepších letech měřily najednou dvě fešné pomocnice. Každá na jedné paži. Nevím jaký jsem tenkrát měl tlak, ale určitě byl daleko vyšší od normálu.