sesednizkola

Hitlerův „Mein Kampf“ jako oblíbená kniha v akci? Co na to říkáte?

Co na to říkáte? Není fotomontáž. To je snad na trestní oznámení

http://postim­g.org/image/uk8x6wggz/

Nejlepší odpověď
Kepler

A nejsou to knihy o Mein Kampf, spíše kritizující z historického a filosofického hlediska? V originálním znění a dokonce jako učebnice se určitě neprodává. Popiska „kritische edition“ by tomu nasvědčovala.

Další odpovědi
marci1

Jedná se o kriticky komentované souborné vydání této neslavné knihy.

Zdroj: https://www.me­gaknihy.cz/mo­derni/5376113-mein-kampf-eine-kritische-edition.html?ut­m_si=RFlidjRTZUc2TlRNM­05qRXhNekV6TmpjdU56UT­BOREF3&matchty­pe=&network=g&de­vice=c&creati­ve=63152076610&ke­yword=&placemen­t=&param1=&pa­ram2=&adpositi­on=1o1&campaig­nid=193922770&ad­groupid=19959225­370&feeditemid=&tar­getid=pla-156024790330&­loc_physical_ms=90628­69&loc_interes­t_ms=&searchty­pe=search&gclid=CM2­6gvrrjdICFTgo0wod­bpEG8w

ivzez

Já to kritické vydání považuji za rozumný krok. Vypršela autorská práva
a Institut für Zeitgeschichte chtěl tímto vydáním předejít neonacistickým
snahám zaplavit trh různými vydáními v původní nekomentované ver­zi.

Rozhovor s vydavatelem na webu Goetheinstitutu (německy):
https://www.go­ethe.de/ins/cz/de/kul/­mag/20738238.html

led

Ak chceš proti niečomu bojovať, musíš to poznať. Teoretizovať o zločinnosti Hitlerovej knihy „Moja cesta“ (Mein Kampf) bez znalosti textu a myšlienok obsiahnutých v tejto „biblii nacizmu“ je scestné, zavádzajúce a rovnako chybné, ako teoretizovať o chuťových bunkách Marťanov len podľa Welsovej Vojny svetov.
Zákon zakazuje propagáciu fašizmu, preto táto kniha nemôže a nesmie vychádzať v pôvodnej podobe, ale je možné ju vydať ako kritickú štúdiu zaoberajúcu sa touto knihou, hodnotením jej vplyvu na spoločenské dianie a príčiny vzniku 2.svetovej vojny.
Podľa môjho názoru, niekedy takéto obchádzanie litery zákona, právne nezávadné, na mňa pôsobí ako chytanie si pravého ucha ľavou rukou (ak nemôžem z akýchkoľvek dôvodov pravou, urobím to ľavou).