mojitek

Medvěd lední – medvěd hnědý (všechny poddruhy)

znáte všechny zásadní rozdíly mezi těmito živočichy??? Hlavně nepište že má svrchní bílou barvu,sííím pěkně 😉
Doplňuji:
Hanulko,ja myslel negooglovat,a taknejak jestli to nekdo vite vlastním slovem.Zasadni rozdil mezi hnedym a lednim medvedem..

Nejlepší odpověď
venkovan

Záleží na materiálu z jakého se ten který medvěd vyrobí a čím se naplní. Také na velikosti.
Ve své podstatě to nelze vypsat do několika vět, je třeba pozorovat, číst apod.
V přírodě je ve své podstatě jedno který medvěd vás honí. Tam buď je nebo není štěstí.

Další odpovědi
hanulka11

Medvěd lední je vyšší v kohotku jeho výška dosahuje 1,5m ,pohlavní zralost již ve 3 r. života rodí většinou 2 mláďata.Živí se většinou masitou stravou.Žije hlavně v tundře a na mořském pobřeží.Tento medvěd u nás volně nežije.

Medvěd hnědý /je více druhů /měří v kohoutku 0,85m –1,25m
pohlavní zralost je mezi 5–7rokem a rodí více mláďat ,ale ne všechny přežijí. Jeho strava je různorodá hodně se živí kromě masa i bobulemi a plody a pod.Žije ve vnitrozemí . Hnědý medvěd žije i volně u nás.

irij

V Zoo Praha uvádí: medvěd hnědý, malajský , lední, baribal , grizly a ještě jeden, na toho si nemohu vzpomenout.

mojitek

irij : ja se z vas lidi picnu.Prectete si otazku :o)