Velbloud

Mechanika hučí a vibruje

Mám problém s mechanikou u mého stolního PC. Při vložení DVD a následné práci s ním (Točení DVD v mechanice) začne mechanika hučet a rozvibruje celý stůl. DVD je vloženo správně a není poškozováno. Nicméně správně to určitě není, jelikož při zakoupení (2 roky dozadu) mechanika nehučela. Mám se přes to přenést, nebo to nějak řešit?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Jelikož otáčky jsou vysoké, vznikají odstředivé síly a ty právě pohlcuje konstrukce PC skříně.

Zkuste čistícím CD vyčistit čočku laseru, DVD se pořád otáčí, protože řadič se nemůže přečíst DVD.

Dále zkuste dotáhnout šroubky, které mechaniku drží ve skříni.

Nebo nějaké tlumivé podložky mezi skříň a mechaniku, prodává se to v obchodech tuningem/mobbingem.

Zkontrolujte skříň zda stojí stabilně, např. zda nestojí na nějakém bordelu

Zkuste dotáhnout šroubky stolu, pokud nějaké jsou

Další odpovědi
Děda Louda

Nemáš na dévédéčku třeba nalepený štítek s popisem? To dokáže mechaniku parádně rozhodit.
Také to dělají média některých výrobců, zvláště lacinějších či podivných značek. Někdy to může způsobovat i samotný nekvalitní potisk disku.

Hlada

Jestli to nebude v upevnění nebo v nevyvážených mediích, bude potřeba mechaniku rozebrat. Šasi je v plechové krabici uložené v gumových silent blocích, které mohou být časem prověšené a mechanika se může dotýkat krabice. Pak je potřeba podívat se na unašeč, jestli není vymačkaný a media se na něm neviklají. Nevyváženost by mohl také způsobovat horní magnetický trn, který přitlačuje medium, ložisko motoru nebo uvolněný motor.

rtepp

Michala Kole neberte vážně, blbost s dotahováním šroubků na stole a pod.