kemis

Mě by zajímalo jestli zvolená dozorčí rada je poviná se zapsat do obchodního rejstříku

Odpovědi
Fidel

Předpokládám, že se ptáte na s.r.o. Pokud společnost zřizuje dozorčí radu, je třeba vyplnit kolonky určené pro dozorčí radu v návrhu na vklad do obchodního rejstříku. U každého člena dozorčí rady je třeba vyplnit všechny požadované údaje. Datum vzniku funkce i členství bude obvykle znít „dnem zápisu do rejstříku“. „Členství“ v dozorčí radě značí skutečnost, že osoba je členem dozorčí rady, zatímco „Funkce“ značí funkci v dozorčí radě, např. předseda dozorčí rady.

Jinak byste to měl mít i ve společenské smlouvě.

Nyny

Ano