Avatar uživatele
mj81

Mažete si z adresářů v mailu a z mobilů lidi, které zemřeli?

Občas je třeba promazat si kontakty v mobilu a dát pryč čísla, která už nebudu potřebovat. Já takhle občas mažu různé dočasné pracovní kontakty, které už asi nebudu potřebovat. Naopak, nikdy jsem nesmazal jména a telefonní čísla lidí, kteří zemřeli, ať už šlo o známé nebo třeba kolegy z práce, mám je stále v mobilu jako malou vzpomínku na toho člověka. A tak mě napadlo… Jak jste na tom vy? Necháváte si takové kontakty v mailu či v mobilu a nebo je ihned mažete?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, mojitek, Michal Kole, Deli, tatanka, Damiana, anonym, akvidzerp, david22, Kohut57 před 4381 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Poprvé jsem vymazala telefonní číslo jednoho známého, který se už nikdy neozve.
Nedávno jsem mu volala. Nezvedal. Večer telefon zazvonil a ozval se ženský hlas – manžel včera zemřel. Byla jsem v šoku …
Vzpomínám na něho i bez telefonního čísla…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Dobrý den. Adresář se snažím adržovat v aktivní podobě.
Jak bych to udělala v případě úmrtí, nedokážu posoudit. Zatím mne taková situace nepotkala. Odhaduji však, že bych nejspíš číslo smazala. Takový člověk by byl v mých vzpomínkách a neměla bych určitě potřebu z piety si ponechat na něj spojení. Zřejmě bych z toho měla špatný pocit. Je to jako mít spojení do záhrobí.
Doplňuji:
Adresář udržuju, omlouvám se za překlep.
Spěchám, a takhle to dopadá.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kohut57

Nikdy jsem jména zemřelých nemazal, ale vzhledem k výměně čísla, mobilu ,či tarifu, jsem je nepřepisoval do nového. Nezamýšlel jsem se nad tím, až teď. Ale zůstanu u své praxe . Je to smutná věc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Je nepríjemné, keď vám zazvoní mrtvý. Meno radšej zruším v mobile a čakám, kto mi z toho čísla zavolá… Uchovať pamiatku mrtvých možno aj iným menej morbidným spôsobom.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Nikdo z adresáře mi zatím nezemřel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
david22

Já to mám stejně, taky si čísla zemřelých přátel nechávám. Asi něco jako vzpomínka. Naneštěstí se jednalo o mladé lidi(24 a 28 let).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

2 taková tel. čísla v mobilu mám.
Chtěla jsem je smazat, ale nějak jsem to nedokázala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alča M.♥

Já si je mažu. To je vlastně stejné, jako kdyby si někdo změnil číslo (samozřejmě to myslím jako k tomu mobilu. Kdyby někdo umřel, určitě by to bylo daleko horší, než kdyby si změnil číslo:D)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Petra09

Ja to citim jako Ocko.Spis bych mela divny pocit tam jeste to cislo mit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Otázka mi mluví z duše.
V prosinci mi zemřel táta.
Jeho mobil s číslem dostal kolega, který nyní vyřizuje pracovní záležitosti, kvůli kterým volávali tátovi.
Pro mne je to však stále tátovo číslo. A tak ho tam mám i nadále uloženo. Nedokážu ho smazat nebo změnit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek