mj81

Mažete si z adresářů v mailu a z mobilů lidi, které zemřeli?

Občas je třeba promazat si kontakty v mobilu a dát pryč čísla, která už nebudu potřebovat. Já takhle občas mažu různé dočasné pracovní kontakty, které už asi nebudu potřebovat. Naopak, nikdy jsem nesmazal jména a telefonní čísla lidí, kteří zemřeli, ať už šlo o známé nebo třeba kolegy z práce, mám je stále v mobilu jako malou vzpomínku na toho člověka. A tak mě napadlo… Jak jste na tom vy? Necháváte si takové kontakty v mailu či v mobilu a nebo je ihned mažete?

Nejlepší odpověď
annas

Poprvé jsem vymazala telefonní číslo jednoho známého, který se už nikdy neozve.
Nedávno jsem mu volala. Nezvedal. Večer telefon zazvonil a ozval se ženský hlas – manžel včera zemřel. Byla jsem v šoku …
Vzpomínám na něho i bez telefonního čísla…

Další odpovědi
anonym

Dobrý den. Adresář se snažím adržovat v aktivní podobě.
Jak bych to udělala v případě úmrtí, nedokážu posoudit. Zatím mne taková situace nepotkala. Odhaduji však, že bych nejspíš číslo smazala. Takový člověk by byl v mých vzpomínkách a neměla bych určitě potřebu z piety si ponechat na něj spojení. Zřejmě bych z toho měla špatný pocit. Je to jako mít spojení do záhrobí.
Doplňuji:
Adresář udržuju, omlouvám se za překlep.
Spěchám, a takhle to dopadá.

Kohut57

Nikdy jsem jména zemřelých nemazal, ale vzhledem k výměně čísla, mobilu ,či tarifu, jsem je nepřepisoval do nového. Nezamýšlel jsem se nad tím, až teď. Ale zůstanu u své praxe . Je to smutná věc.

led

Je nepríjemné, keď vám zazvoní mrtvý. Meno radšej zruším v mobile a čakám, kto mi z toho čísla zavolá… Uchovať pamiatku mrtvých možno aj iným menej morbidným spôsobom.

Rocker

Nikdo z adresáře mi zatím nezemřel.

david22

Já to mám stejně, taky si čísla zemřelých přátel nechávám. Asi něco jako vzpomínka. Naneštěstí se jednalo o mladé lidi(24 a 28 let).

terry

2 taková tel. čísla v mobilu mám.
Chtěla jsem je smazat, ale nějak jsem to nedokázala.

Alča M.♥

Já si je mažu. To je vlastně stejné, jako kdyby si někdo změnil číslo (samozřejmě to myslím jako k tomu mobilu. Kdyby někdo umřel, určitě by to bylo daleko horší, než kdyby si změnil číslo:D)

Petra09

Ja to citim jako Ocko.Spis bych mela divny pocit tam jeste to cislo mit.

Deli

Otázka mi mluví z duše.
V prosinci mi zemřel táta.
Jeho mobil s číslem dostal kolega, který nyní vyřizuje pracovní záležitosti, kvůli kterým volávali tátovi.
Pro mne je to však stále tátovo číslo. A tak ho tam mám i nadále uloženo. Nedokážu ho smazat nebo změnit.