sádlo

Maximální spotřeba u reproduktorů?

Dobrý deň, prosím Vá čo znamená maximálna spotreba 465W pri Pioneer HTP-076. Akým spôsobom sa dá znížiť? Děkuji (https://www.al­za.cz/pioneer-htp-076-cerny-d5624259.htm?o=1)

Nejlepší odpověď
Edison

Nepouštět tak nahlas. Ty parametry jsou divný. Jak může být příkon 465W a výkon 570W? To je bohapustý nesmysl. To může být tak leda špičkový výkon, který určitě nemůže dát sinusově. To by bylo perpetuum mobile. Krom toho to není příkon reproduktorů, ale celé sestavy. Maximální příkon je pak při plném výkonu sinusovém.

Další odpovědi
Kepler

Ty parametry jsou opravdu divné. Bohužel není specifikováno, jestli jde „hudební“ výkon (což je nesmysl), nebo výkon RMS (skutečný). Příkon receiveru jde samozřejmě regulovat hlasitostí. Nejlíp to ukáže zásuvkový wattmetr, třeba tohle:
https://www.ti­pa.eu/cz/meric-spotreby-elektricke-energie-hutermann-pm5/d-164969/?utm_sou­rce=sklik&utm_me­dium=cpc&utm_cam­paign=1%20|%20PLA%20|%2­0Kategorie/Znac­ka-Dum,%20byt%20­a%20zahrada%20|%20Dil­na%20|%20Meri­ci%20pristroje%20|%20Os­tatni%20merici%20pris­troje%20|%20O­EM&utm_conten­t=Elektromer%20za­suvkovy%20meric%20spo­treby&utm_ter­m=zasuvkovy%20wat­tmetr

aliendrone

No, MOŽNÁ je zesik schopen udělat 5×150W, ale jestli je CELKOVÝ příkon jen 465W, tak je první údaj blbost. NEBO jde o nějaký „hudební výkon“ – prostě kydy výrobce, které mají nalákat blbce (a „hudební“ watt na repráku bude spíš zlomkem skutečného wattu) Sakra – vždyť se na ty satelitní chrchle podívej – jestli TOHLE má dát 150W reálného výkonu, tak to se spíše dříve roztečou. ;)

Žádný strach, pro běžný poslech (hlasitost) tipuji celkový příkon do 100W. :)

Hlada

Maximální spotřeba je spotřeba při vybuzení zesilovačů sinusovým signálem do definovaného zkreslení. Při běžném provozu je nedosažitelná. Základní spotřeba zapnutého přístroje je podle manuálu 36W. Rozdíl mezi těmito hodnotami je dán nastavenou hlasitostí.

Kepler

alien: těch 150 W možná bude jmenovitý „hudební výkon“ těch měničů na který jsou stavěné, ale skutečný výkon tipuju tak kolem 30 W RMS.