FlyingCarpet

Maturitní sloh: Jak bylo myšleno toto zadání? (9)

Psala jsem toto:

Zadání 9
Dobový idol: emo, gothic, skej
Doplňuji:
Jezis, me se neodeslala celá otázka :) Jde o to, že já jsem psala charakteristiku konkrétní osoby, kamaráda-skejťáka, ale 2 kamarádky, to pochopily tak, že se jedná o obecnou charakteristiku stylu, psaly to obecně, tak se bojím, aby mi to uznali.

Nejlepší odpověď
Anuket

Řekla bych, že šlo o standardní popis postavy, která se snaží vybočit svým stylem z davu. Nevidím v tom nic nesrozumitelného.
Doplňuji:
*pardon, nepřečetla jsem si, že je tam stylistický útvar uveden – charakteristika. Tím méně chápu otázku.

Anuket

Určitě je obojí správně, nebála bych se toho. Teda za předpokladu, že v obou případech se jedná o správné dodržení osnovy charakteristiky (obecně platí – 1. seznámení s charakterizovanou osobou, 2. Povahové vlastnosti, 3. Můj vztah k osobě, 4. Zhodnocení / ukončení / závěr ) – osnovy jsou pro charakteristiku ale různé. Pokud je to opravdu charakteristika (nikoli vypravování apod.) a opravdu k tématu, nevidím problém.