Kai

Maturitní ples – jaké tance převládají?

Za týden jdu na ples a nevím, jaké kroky bych tak měla umět. Které tance zde převládají?
Předem moc děkuji!

Odpovědi
Damiana

Rychlé a pomalé:-)
Dělám si legraci, ale je to hlavně o tom, jaká kapela na plese bude hrát. Byla jsem třeba na plese, kde hrál Děda Mládek illegal band a to pak bylo jedno, jestli něco umíš nebo ne…:-)
Obvykle se ale vybírají kapely, které znají všechny možné kousky – osvědčené šlágry, na něž si zatančí študáci i jejich rodiče. Hodně se hraje valčík, cha – cha a jive. Pak také slow fox, ale ten málokdo opravdu umí, tak se lidé na parketu jen „pomaleji plouží“.

honzaj.

U nás se hodně tančil waltz, polka, blues, valčík a sem tam něco latinskoamerického. Ale nejvíc polka a waltz. :)
Jak u vás byli lidi oblečení? U nás mělo překvapivě málo holek dlouhé šaty. Většina jen ke kolenům. Kluci samozřejmě oblek, ale měli spíše motýlky než kravaty. A hodně z nich mělo dřevěné. Já měl třeba takového: https://www.bel­monde.cz/dreve­ny-motylek-blair

MacinaN

Záleží, o jaký ples jde, ale většinou je to uvolněnější, takže nikdo nečeká, že pojedeš podle toho, co tě naučili v tanečních. Já byla naposledy na svém maturitním plese a musím říct, že jsem si to fakt užila. Jediné, z čeho jsem byla nervózní, bylo to, že jsem dostala za úkol vytvořit školní trička, ale naštěstí jsem to zvládla bez problému s touto firmou: https://www.co­lorfactory.cz/po­tisk-tricek/skolni-tricka/ :D