Radiola

Maturita z cizího jazyka

Jsem na dálkovém studiu SŠ, v prváku. Pokud budeme mít na výběr maturity z cizího jazyka a matematiky, chtěla jsem maturovat z druhého cizího jazyka, který umím.

Teď jsme si měli vybrat druhý cizí jazyk, který budeme mít příští rok. Jenže polovina lidí studium vzdala a zůstalo nás málo. A tak třídní profesorka nám řekla, že druhý cizí jazyk bude ten, který si vybere většina třídy pro celou třídu ☹

Já ji psala, že jsem chtěla maturovat z toho druhého a co dělat, ona že se zeptá. Nemáte někdo s tím zkušenost?

Odpovědi
Drap

Informace o tomto hledej na konkrétní škole. Na každé škole mohou být podmínky nastavené trošku jinak.

da ny

Je to nějaký čas, kdy dcera maturovala na gymnáziu ze 6 předmětů. Tři byly povinné, další tři si mohla zvolit. Angličtina byla první/hlavní jazyk a tady maturita povinná.
Povinný byl ČJ, AJ, ZSV nebo Matematika (zvolila ZSV). Dále maturovala z předmětu Biologie, Zeměpis a z druhého cizího jazyka (FJ).
Ze zkušeností vím, že pokud je ve škole výuka nějakého předmětu (jazyka), je možné z něj maturovat.
Jako dálkař asi nebudete mít spojení na vyučujícího, pokud Vaše třída mít jazyk nebude. Ale kde je vůle, najde se cesta. Nějaká spolupráce, příprava k maturitě a konzultace bude možná. SŠ , kde se chemie vyučuje jen 2 roky, také umožnila maturitu z chemie (podmínka k přijetí na VŠ).

Radiola

Ano, ten druhý jazyk se ve škole vyučuje. Ale je problém, že většina třídy si vybrala ten další. A já chci maturovat z toho druheho