Maturant2013

Maturita sloh:Přivítali jsme známého spisovatele Zpracování: zpráva do regionálního zpravodaje o besedě v městské knih

Zprávu jsem začal psát o příletu známého spisovatele k nám do ČR, tedy takový úvod ke zprávě, kdy přijel, kde se ubytoval, jak ubytování a příjezd probíhal. Následně jsem viděl, že už mám více než 100 slov, tak jsem rychle začal psát hlavní část, a to o besedě, napsal jsem to tak, že 2. den spisovatelova pobytu byla na programu plánovaná beseda… Napsal jsem kdy a kde se konala. Jak spisovatel přijel na besedu, jak probíhala, podpisy, čtení kapitol z knih, dotazy. Pak následoval, závěr, spisovatel odjel do hotelu, a další den (datum dne) odletěl na další besedu do Norska.

Chtěl bych se zeptat, jestli je to správně takto, jestli je to uznatelné jako zpráva o besedě a tedy jestli je splněno zadání, protože jsem tu dost psal o tom spisovateli, dost informací o tom pobytu, ale z textu vyplývá, že je velice známy, tak se určitě hodilo více popsat o autorovi protože to čtenáře bude zajímat, ale v hlavní části je beseda, a celý příjezd autora byl jen z důvodu besedy.

Nejlepší odpověď
led

Ďakujem za privítanie a informáciu o stretnutí a besede. No podľa môjho skromného názoru spisovateľa robí jeho dielo, na to sa treba hlavne zamerať.

Další odpovědi
anonym

Podle toho popisu se tomu věnuješ dobře a máš za 1. Záleží ovšem na učitelovi/telce či na profesorovi jestli to zvládne, jestli nedává známky od oka protože myslí na dražší nájem, na dítě ve školce a tak.

Přidávám;

Tento člověk se zpočátku zdál zaujat vědeckým smýšlením, než přišlo na to, když jsem se dal do řeči s jeho tlumočnicí a já pak pochopil jeho veselou povahu. Bavili jsme se přes autogramiádní stolek. Zeptal jsem se, co znamená jeho ozdoba na košili. Odpověděl, že to souvisí s jeho hrdinou v knize Potměšilá smrt. Na to jsme se spolu zasmáli. V knize Potměšilá smrt je hrdina příběhu zapleten do státního převratu, kde peníze zdánlivě vítězí nad rozumem. Všechny autorovy knihy odrážejí nemilosrdnou skutečnost skrytých mafií řízených státem. Některá jeho díla byla uvedena v divadlech po celé Evropě. V Rakousku bude jeho dílo uvedeno letos v Imperial Court Theatre in Vienna. Běžný čtenář podobného žánru najde v jeho dílech spojitost s osobními zkušenostmi a proto se tyto knihy stanou brzy oblíbené. V pasážích nechybí kus odstupu a humoru autorovi vlastní. Je na čtenářovi, aby pochopil, co tento talentovaný spisovatel sděluje světu, jaká je skutečná pravda. Oba jsme si na konec autogramiády, na kterou jsem se těšil, podali ruce. Mám dočtené kapitoly 1 až 13. Myslím, že moje slohová práce podává pravdivé a zajímavé sdělení o spisovatelovi který moderním způsobem podává zprávu o společnosti v Evropě. Kniha Propadlé duše je známá nejen na Evropském kontinentu ale na vzniku této knihy přispěla návštěva spisovatele severní Ameriky v 80. letech. Její rozsah mapuje vztahy ke společenským problémům, politických vrstev, ekologii a vůbec. Tento sčetlý člověk hovořil plynně angličtinou kterou bylo možné rozumět. Na závěr řekl, že má rád české pivo a že se do Čech rád vrátí. Jen nás všechny běžné návštěvníky překvapilo, že se této besedy neúčastnil starosta. Pro více podrobností přidávám odkaz, http:// .

anonym

Zřejmě sis spletl zaměření Odpovědí.cz. Jsme poradna. Já Ti tu opravdu nebudu psát, zda je Tvá práce dobrá nebo špatná, či zda ses svým pojetím neuchýlil od tématu. Chatovat na podobná témata bys měl zkoušet na jiných webech.
Pokud ses mínil pochlubit, žes napsal maturitní písemku, beru to na vědomí. Přesto zde takovéto příspěvky nemají co pohledávat.