kajatat

Poradíte, jak mohu vyřeštit problém, který se týká zasílání výživného?

matka ma ucet na jinou osobu a ja mam obavu ji tam posilat víživne zadal jsem ji pisemě o adresu a nereaguje

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jsi povinen podle rozhodnutí soudu poukazovat k rukám matky výživné. Pokud vám matka dítěte předala toto číslo účtu, nic bych neřešil a peníze tam posílal, tím jste svou povinnost splnil.
Adresu vám sdělovat nemusí, třeba z důvodu abyste ji nekontaktoval.

Další odpovědi
nyjono

Bylo by dobrý, kdyby vám číslo účtu sdělila písemně.
Aby bylo potvrzeno, že se výživné posílá na účet, na který se posílat vyžaduje.

Edison

Já bych jen dodal: Pozor na to, co je v rozhodnutí soudu uvedeno. Může tam být uvedeno „k rukám matky“, ale klidně i jiný, konkrétní způsob, třeba číslo oučtu. Tím bych se řídil. Jestli jde o první případ, chce to mít od příjemce jasně a prokazatelně uvedeno číslo účtu příjemce, kam má být platba poukazována.

kajatat

Děkuji