Mike78

Matka, která má své jednání, jak reagovat?

Dobrý den,
Mám syna svěřeného do své péče, jeho matka, která se velmi často ohání tím jak má zájem a chce bejt informována, mě začíná zatěžovat zdánlivě maličkostí. Rád bych věděl jak by jste reagovali v situaci, kdy ji ho nachystám v pátek a v neděli mi ho vrátí třeba s jinou mikinou, osobně bych neřešil,ale ona mi pak vypisuje, jak ho mam do ní příště obléci, abych si ji nenechával. Už jsem ji napsal, že ji ryfle a mikinu nachystám zvlášť do tašky a obleču malého do svých věcí a při vracení mi ho přivede v nich oblečeného., ale zas, dovede mi ho v jiné mikině, když ji hned u dveří vracím, říká mi, ať ji nosí do školy, pochopitelně pak ji musím vrátit, pokud bych nevrátil, vytvoří další debatu, jak to kupovala ona pro malého a že ji mám prostě vrátit. Pochopitelně to řeší před malým, který s toho rozhodně není nadšený. Dnes jsem je nechal v klidu rozloučit a vrátil ji mikinu a zavřel, jenže začne klepat, zvonit a tlačit na mě, vše vnímá malý a to je největší potíž, věc co mi vadí nejvíce. Ale ať udělám tak nebo tak, není dobře ani jedno, jo leda bych dělal tak jak chce ona, to bude klid. Jak by jste reagovali vy?

Nejlepší odpověď
autacek

Oblečení je přece dítěte, tak zachovejte chladnou hlavu. Příště nechť matka donese oblečení co zůstalo u ní, Vy ji vraťte co pro změnu zůstane u Vás.

Další odpovědi
Drap

Nereagoval bych. Nechal bych to bez poznámek být.

mosoj

Není ti to trapné, hádat se o takovéto prkotiny.

ivzez

Podle mne je to chyba Vás obou,
neměli byste se dohadovat před synem.

Domluvte si s bývalou manželkou schůzku
a vyřešte to s ní mezi čtyřma očima.

Právo na informace samozřejmě má.

Dochy

Rady hezké, ale podle informací v dotazu naprd. Dohadovat se před klukem by nemělo vadit, pokud to bude nějaká debata alespoň trochu na úrovni (a to tohle asi nebude)…

Ono „…když ji hned u dveří vracím, říká mi, ať ji nosí do školy, pochopitelně pak ji musím vrátit, pokud bych nevrátil, vytvoří další debatu, jak to kupovala ona pro malého a že ji mám prostě vrátit…“ – to jako předpokládá, žes tu mikinu střelil na aukru, nebo co? 😉

Obávám se, že řešení neznám, zdá se, že dáma zkrátka chce škodit. Pokud někdy bude ve vstřícnější náladě mohla by mít smysl nějaká diskuse a dohodnout se na pravidlech, ale podle popisu tomu moc nevěřím.

Pokud bude vstřícná mohla by fungovat nějaká diskuse s moderátorem,…

Jen mně tak napadlo, naštěstí nemám s tímto zkušenosti. A samozřejmě: Odpovídám na to co čtu s vědomím že podané informace jsou jednostranné a mohou být zkreslené.

dubraro

Umírněně. IMHO na tom, že mu koupí oblečení, není nic špatného.
S tím, že se chce hádat, nenaděláte nic.

Mike78

dubraro – jiste, dokonce to i ocenuji, kdyz neco koupi a v zadnem pripade neodmital, vsak je to od ni pekne a je to pro maleho. Ovsem jsem nazoru, ze mu to bud da a proste se to uziva, nebo si to necha u sebe a tam at v tom chodi jak chce, ne ze mi ho vrati ve sve mikine a pak mi 14dni vypisuje, jak ji mam na priste nachystat, nedej boze, ze ho nachystam v jine pekne, nove mikine, to neni jeji a ona ji prece koupila za sve pro nej a chce ji zpet..... Holt, nerad,ale budu muset tvrdeji ukazat, ze takto ne… nehodlam ji neustale poslouchat co chce, co si predstavuje, jak ho mam chytat atd. Tez ji nerikam co ma delat a ze bych mohl, ale proc stourat…

Mike78

mosoj ano je, dokonce jsem psal, ze bych to ani neresil, ale co myslite, bude prijemne a pro maleho zadouci, kdyz bude zvonit a klepat??? asi se shodneme, ze ne, vidte?
Takze ano, je to rapne, zaroven nezodpovedne vuci malemu, ten totiz nejakou prachobycejnou mikinu atd. neresi.

ivzez

Jak píši výše → vyřešte to s bývalo manželkou
jindy a jinde → rozhodně ne před synem.