Martuse011

Matika :-/ … prosím aspoň postup :)

1.) Jsou-li n přirozená čísla, proveďte: 2 na n-tou krát 2 na n-tou plus jedna krát 2 na n-tou plus dva

2.) zjednodušte: x na 2/3 krát y na 3ú4 krát z na –5/6 krát (x.y.z) na 1/12

3.) zjednodušte: a na 1+ odmocnina ze 2 krát a na 1– odmocnina ze 2

4.) pro každé a je větší nebo rovná se R je odmocnina z a na druhou rovná se absolutní hodnota a ........ na základě tohoto tvrzení řešte : (3×-1) na druhou=49

Odpovědi
Pilot486

myslím, že základním postupem zde je se kouknout na pravidla pro počítání s mocninami a potom už není co řešit :)
http://www.sse-lipniknb.cz/7u­civo/matika/MAT02­.pdf

výsledky: 1) 2^(3n+3)
2) x^(3/4)*y… dál sama
3) sama
4) x1 = –2 ; x2 sama

mosoj

Tohle nevíš ? Na to se mně ptají u každé kasy v obchoďáku když si jdu koupit chleba. Pokud neodpovím chleba nedostanu.,