masenka

Mateřská po studiích

Jak je to s mateřskými příjmy, pokud nastoupím na mateřskou hned po studiích a nemám žádné odpracované roky? Dostanu vůbec něco?

Nejlepší odpověď
standa

Pokud jste řádně ukončila studium a počátek 6. týdne před stanoveným termínem porodu připadne do 270 dnů od ukončení studia, tak budete mít nárok na PPM.

Výše bude téměř (+/- pár korun) shodná jako kdybyste dostávala rodičovský příspěvek (7.600 Kč), ale výhodu to má takovou, že PPM bude moci dostávat už těch 6 týdnů před porodem, ale RP byste mohla dostávat až dnem porodu.

Zdroj: http://www.ba­byonline.cz/te­hotenstvi/mater­ska-dovolena.html#ma­terska8

Další odpovědi
Marky71

Mateřskou jako takovou nedostanete,nemají vám ji z čeho vypočítat ale dostanete vlastně hned jakoby rodičovský příspěvek, myslím tím výši

iwetax

Po porodu dostanete porodné-13000kč, pak 21měsíců-7600kč a poté 3400kč do 4let dítěte.

Jenže budou volby a každá strana má jiný program , tak se to může změnit.

jaropuska

Ano dostanete pokud vam ale ještě není 18 tak vaše narozené dítě daj přepsat na vaší matku