Mateřská dovolená

Dobrý den..Na mat.dovolenou jsem nastoupila v listopadu loňského roku..Díky novému zákonu,jsem za uplynulé dva měsíce přišla zhruba o 5000,–Kč.Jak to vlastně s mat.dovolenou nyní vypadá a bude ty peníze stát maminkám doplácet?

Nejlepší odpověď
standa

Dnes (22.3.) je stále účinný zákon, který po dobu celého roku 2010 snižuje PPM (penežitou pomoc v mateřství) proti úrovni r.2009.

Koncem února SICE Poslanecká sněmovna schválila novelu, která toto snížení ruší se zpětnou účinností od 1.1.2010, ale legislativní proces musí projít ještě přes SENÁT a pak přes PREZIDENTA.

A je klidně možné, že se zákon vrátí zpět do sněmovny, kde by musel nalézt podporu 101 poslanců, což je nejspíš díky postoji lidovců možné, ale nejspíš už na to před volbami nebude čas…

Takže si maminky budou asi muset počkat až na vítězství Jyrky v květnových volbách a pak určitě dojde ke schválení novely, ale odhaduji, že to bude až s platností od 1.7.10

Další odpovědi
Adulinka

když vaše dítě bude doma do 4let a pak pude do školky tak 3000kč