Avatar uživatele
Stoklaska

Mateřská a rodičák

Dobrý den chtěla bych se zeptat byla jsem zaměstnana do te doby než jsem otěhotněla tak že jsem šla na nemocenskou jako rizikové těhotenství a pak jsem začala pobírat mateřskou chtěla bych se zeptat kolik činí při minimalním platu zda to může být jen 4000 a jestli mám ještě nárok na nějaké doplacení něco jsem slyšela že ano ,,ale já fakt nevím..Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5201 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
afro.minerva

Máte. Pokud jste měla mateřskou menší než 7600 Kč měsíčně, tak by vám měli doplatit do této výše vlastně rodičovský příspěvek. V podstatě máte nárok na mateřskou i rodičák současně. Myslím ale že jenom ode dne narození dítěte. Do té doby by jste asi měla jenom mateřskou. Musíte si o toto ovšem požádat na příslušném úřadu práce, na oddělení státní sociální podpory ve vašem městě a současně potvrdit výši vaší mateřské. Ale to vám tam poví, co máte kde nechat potvrdit a co podat. Možná by jste měla i nárok na sociální příplatek a přídavek na dítě. Jsou k tomu speciální kritéria. Musíte mít potvrzený příjem za určité období od zaměstnavatele. Nejsem si jistá, jestli vám to doplatí i zpětně, ale za zkoušku nic nedáte a každá koruna se přece hodí. Jaká je přesně výše mateřské při minimální platu, to nevím. Vztahuje se to k dennímu vyměřovacímu základu jako při nemoci, ale dostáváte při mateřský asi o procento víc, než při nemocenské. Ale to vám poví na příslušné správě sociálního zabezpečení, kam spadáte. Přeji hodně štěstí

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek