Katherinex

Material kamene, syntetika? – prsten menici barvu (emocne).

Z jakeho materialu je ta barvici cast „dle emoci“. Je to takovy poutovy detsky levne prsten, urcite kazdy zna. Viz odkaz: https://www.dar­ky.cz/prstynek-s-emocemi?gclid=Cjw­KCAiAlO7uBRANE­iwA_vXQ-2E1A8BdJqZca9­2YHfuK29N9jf1KI­OyFHu_eOV4L5sRhSwfo­m3MzHRoCJhYQAv­D_BwE

Chci si nechat vyrobit ve stribrnem podkladu a je zapotrebi sehnat surovy kamen/synteti­ku/plast, nebo z ceho je ta barvici cast. Nemuzu nikde dopatrat z ceho to je a jak se to tvori, z jakych latek. Kde koupit jen ten material barvici, ne ten prsten. Byla bych vam vdecna za pomoc. Mejte krasny den.

Odpovědi
Kelt

Setkal jsem se s takovým přikládacím teploměrem – plastová kartička, která se zbarví do červena, když je teplota nad 37 °C, nebo do modra, když je teplota těla pod ní. Přikládá se třeba na čelo a pod. Jsou prostě látky, které změní své zbarvení podle teploty a jiného. Podstatou je, aby daná látka se vyskytovala ve dvou různých barevných fázích, které přecházejí při různé teplotě nebo jiném stavu. Mohou to být určité komplexotvorné látky, tekuté krystaly a pod. Když to chceš vědět, vezmi si to a nech si udělat analýzu třeba na spektrografu .