matematika vektory-výpočet úhlů

Dobrý den,
mohl by mi prosím vás někdo poradit?
Nebyla jsem ve škole a opisovala jsem si sešit a narazila jsen na dve věci kterým nerozumím. Kamarádka od které jsem si sešit opisovala tomu taky nerozumí. Za prvé: ten první řešený příklad to zjistěte druh trojúhelníka , až po ty úhly. alfa, beta a gama tomu rozumím, zatím je cos (gama) a nějaký výpočet proč nepočítám třeba cos (beta) nebo cos (alfa). Proč počítám Gamu? má to nějakou souvislost s předešlým postupem, kde jsem počítala úhly?
a druhá věc: jak mám to dú: vím jak vypočítat ten první příklad ale jak mám u toho druhého příkladu vyjádřit ze vzorečku ten vektor a*b? pak už to bude jednoduché ale tady jsem se zasekla.
děkuji moc za vaše rady.

Doplňuji:
obrázek

http://www.po­radte.cz/pictu­re/2014/1262844o­.jpg

Odpovědi
mosoj

Tak si myslím, že jsi s tvým popisem narazila opět.

Larissa

Cosinus je goniometrická funkce. V pravoúhlém trojúhelníku bývá definována jako poměr přilehlé odvěsny a přepony. Pro označení této funkce se obvykle používá zkratka cos.

http://maths.cz/clan­ky/analyticka-geometrie-scitani-odcitani-a-nasobeni-vektoru.html

wiki, maths
Doplňuji:
Pokud chceš bližší vystvětlení, dej zadání DÚ…

huxa

Dosti by pomohlo, pokud bys dané příklady opsala a napsala, co si již vypočítala.