Avatar uživatele
jendysek

Máte někdo nějaké zkušenosti se studiem na kterékoliv fakultě ČVUT? Je tam skutečně tak obtížná matematika a fyzika?

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli máte nějaké zkušenosti někdo se studiem na jakékoliv fakultě na ČVUT? Já jsem se rozhodl že podám přihlášky na ČVUT FS, ČVUT FIT a ČVUT FSv, jenže ze svýho okolí slýchám, že až 90% studentů na technických oborech vyletí hned na podzim na matice a fyzice, takže by mě zajímala vaše zkušenost.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1184 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Je logické, aby v těchto oborech studenti matiku a fyziku zvládali. Dnes by každý chtěl fungovat bez matematiky, ale pokud by to tak bylo, budeme národ nevzdělanců, kteří neumí počítat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

na FELu matika třídila studenty hlavně v prvním ročníku. FS a FIT na tom nejspíš budou dost podobně. Ostatní nevím, ale dá se to očekávat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Už ti bylo odpovězeno na jiném foru. Matematika je opravdu síto v prváku. Přitom to není jedna matika, ale každá fakulta má své osnovy podle toho co potřebuje studenty naučit. ALe dá se to, při nejhorším třeba i rok opakovat… Jak už ti radili – začít od začátku, neflákat ani přednášky ani numerická cvičení. A v případě potřeby si raději dříve než později zaplatit doučování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… to nejni divadelní nebo filosofická fakulta, tam se bez pořádnejch znalostí matiky a fyziky neobejdeš …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Nejvíc do hloubky se podle mého názoru matematické a fyzikální předměty učí na FJFI. Na FIT je matematika o trochu méně detailní a je tam mnohem méně fyziky, ale jsou tam jiné náročné předměty, zejména to jsou ty, kde domácí úkoly vyhodnocuje ProgTest (automatický systém, který člověku neodpustí žádnou nedokonalost a nevysvětlí mu, co má špatně), potom ty, kde se dělá semestrální práce, a ten předmět, kde se učí unixový shell a kde je obtížné si pamatovat, kdy je třeba ve skriptu použít kterou interpunkci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce