annas

Matematika, čeština a postoj k životu? Jde to dohromady?

"Čemu se rovná 100 %? Jak dosáhnout 100 %? Čemu se rovná 100 % v životě?

Malá matematická formule, která může pomoci odpovědět na tyto otázky:

Když: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
nahradíme čísly: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26.

potom H-A-R-D-W-O-R-K (tvrdá práce, makačka) 8+1+18+4+23+1­5+18+11 = 98%

K-N-O-W-L-E-D-G-E (vědomosti, vzdělanost)
11+14+15+23+1­2+5+4+7+5 = 96 %

ale A-T-T-I-T-U-D-E (postoj, přístup, stanovisko)
1+20+20+9+20+21+4+5 = 100 %

Co můžeme s matematickou přesností z uvedených příkladů vyvodit?

Odkaz na webovou stránku, kde jsou další zajímavé pohledy na matematiku, vložím později.

Prezentace je převzatá z angličtiny, ale překlad slov je v češtině, vysvětlení je rovněž česky. Jde tedy o srovnání jednotlivých českých významů slov = čeština a procent = matematika, postoj k životu = čeština.

Z uvedeného českého významu můžeme konstatovat s matematickou přesností, že: Když Hard Work (tvrdou práci) a Knowledge (vědomostmi) se jen přiblížite k 100 %, Attitude (postojem) je dosáhnete! Je to česky srozumitelné?

http://slidepla­yer.cz/slide/2606497/

Abeceda se dá použít i v češtině, když použijeme původní latinku, bez ch a pásmen se znaménky.

V českém jazyce to ale vychází jinak.

P-O-S-T-O-J = 16 + 15 + 19 + 20 + 15 + 10 = 95 %

P-O-Z-N-A-N-I = 16 + 15 + 26 + 14 + 1 + 14 + 9 = 95 %

T-V-R-D-A-P-R-A-C-E =

20 + 22 + 18 + 4 + 1 + 16 + 18 + 1 + 3 + 5 = 104 %!

Avšak nic a nikdo nepřekoná ty, kteří v životě dělají málo ( Klumprt zmínil Laziness (lenost).

Česky známe jeden jadrný výraz 22 + 5 + 12 + 13 + 5 + 8 + 15 + 22 + 14 + 15 = 131 %!

Když k tomu přidáme jednu českou vlastnost, z vrcholu žebříčku nás nikdo nikdy nesundá.

12 + 5 + 26 + 5 + 14 + 9 + 4 + 15 + 16 +18 + 4 + 5 + 12 + 5 = 150 %!!!

Tento tzv. rektální alpinismus mnoha lidem přináší nejvíc.

Takže z matematiky i češtiny se dá opravdu zjsitit postoj k životu. Je rozdílný v angličtině i v češtině. I když jde o hříčku… Zcela jiný postoj k životu zmiňuje gecco.

Nejlepší odpověď
klumprt

Laziness (lenost) = 12+1+26+9+14+­5+19+19 = 105%

Myslím, že to je nejlepší výsledek 🙂 Jestli jsem se teda nějak nepřepočítal. Byl jsem totiž líný si to po sobě zkontrolovat :)

Doplnění: Tak nejlepší výsledek to byl, než annas upravila svou otázku 🙂 Jak je vidět, čím delší pojem, tím více procent.

Další odpovědi
gecco

Inu – hračičky…

Mnoha lidem pro celý život stačí SEXAPPEAL (=99)..
😉

anonym

Jak jsem se již několikrát zmínila"každý má míru své víry"to znamená,že na velikosti zase tak úplně nezáleží,ale na tom jak a čím (samozřejmě podle toho jaký má kdo charakter) vyplníme svůj limitovaný objem vrozeného intelektu,např. někdo je živý ze 40% a furt jenom lamentuje,aby řeč nestála a někdo zase je na tom „líp“ (duševně) a dokáže se spokojit s tím,co se mu nabízí a dokáže se smířit s osudem,který částečně uchopí do svých rukou,ale i na to je vypsaná životem jistá hiearchie…

led

annas, pýtate sa na češtinu, alebo angličtinu? – pretože matematicky je v tom rozdiel.
Čestina má viacej znakov, než angličtina, až 42
A, Á, B, C, Č, D, Ď, E, É, Ě, F, G, H, Ch, I, Í, J, K, L, M, N, Ň, O, Ó, P, Q, R, Ř, S, Š, T, Ť, U, Ú, Ů, V, W, X, Y, Ý, Z, Ž
Píšete:„Prezentace je přeložená z angličtiny.“ ale pýtate sa na češtinu a v tomto prípade môj postoj je
„ak sa pýtame na češtinu, neuvádzajme príklad z angličtiny“ a platí to na 100%
„Matematika, to je věda, co se týče mezilidských vztahů, věřit se jí ale nedá. Sto není víc než jedna, když tě ta jedna má ráda. Sto známejch nenahradí jednoho kamaráda.“ – Leoš Mareš
„Matematika si narozdíl od ostatních věd hraje na přísně přesnou, vysvětlující a dokazující vše číslicemi a písmeny. Například tvrdí, že jediný způsob, jak dokázat, že matematika je špatná, je způsob… matematický.“ http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Matematika
.
Dodatok:
„Matematika, čeština a postoj k životu? Jde to dohromady?“
Ano, ide, ale len v prípade človeka ovládajúceho tajomstvo vlastného myslenia.

lexx

v běžném životě (i jako finanční ředitel) vystačíš s matikou ZŠ, 4 početní operace a možná % všechny derivace, limity, determinanty a diferenciály jsou buzerací nebohých študáků, zcela k nepotřebě

mosoj

Proč zrovna anglicky ? Zajímavé pro lidi mluvící anglicky.
Nevidím v tom žádný smysl ani souvislost.

led

„z vrcholu žebříčku vás nikdo nikdy nesundá.“
1 – nesúhlas s uvedenou vetou
V prípade potreby zložia hasiči… V žiadnom prípade to nepovoľte podriadeným, tí potrasú rebríkom, aby potvrdili správnosť Druhej vety rebríka:
„Z rebríka sa ľahšie padá, než zlezie“
2 – štatistický súhlas
najprv k samotnej štatistike:
„Máloco je statisticky tak dobře doloženo jako lidská smrtelnost ve 100,00 %.“
Stanislav Komárek
„Nevěřím žádné statistice, kterou jsem sám nezfalšoval.“
(Tento podvržený výrok Winstona Churchilla rozšířil Joseph Goebbels.)
zdroj: https://cs.wi­kiquote.org/wi­ki/Statistika
V našom prípade je štatisticky dokázané vyššie percento tých, čo sami zlezú z rebríka, než tých, čo z neho spadnú, alebo sú z neho znesení.
3 – politická štatistika ale tvrdí opak: viac pádov zo špičky rebríka, než bezpečných zostupov

annas

Led, je to spíš zábavné. Záleží na pohledu, na přístupu atd. Vrchol žebříčku je myšlený jinak.

Nějaký vtipálek si dal práci, nevím, zda jste se dívala na matematický trojúhelník, který je v odkazu.

anonym

Prostě jde o normální rutinní vypočítavost obyvatel dnešní doby žijících v civilizovaném svě­tě.