delabrutale

Matematika 2 – PROSÍM SPĚCHÁ – jak vypočítat obsah pláště?

Povrch kvádru je 1714 cm čtverečních, hrany podstavy mají délku 25 a 14 cm. Vypočítejte obsah pláště..

??? Help!!

Nejlepší odpověď
kropitko

mosoj,ani jedno,on si nejspíš nemapatuje,že se už ptal. Téda,tady je to dneska pro Choholouška.(ma­rihuana,drogy,kys­lík,atd). Delabrutale,poraď spiritus,co na paměť…:-DDD

Další odpovědi
mosoj

Děláš si z nás legraci. Proč se ptáš dvakrát ? Nevěříš nebo neumíš počítat.
Asi to druhé.

Komu není rady tomu není pomoci.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vypocitat-tento-asi-banalni-matematicky-priklad

kokoťenko

Maturuješ?Jak to jde chlape?

quentos

podstavy mají obsah každá 14×25 cm, tedy 350 cm2. Plášť je povrch kvádru minus 2× podstava kvádru, jeho obsah tedy bude 1714 – 2×350

standa

1.714 cm čtverečních

…a to sem to zmáknul i bez znalosti výšky kvádru, která je 13 cm 🙂

Doplňuji:
Koukám jako oslík…, až do teď jsem si myslel, že POVRCH a PLÁŠŤ tělesa je jedno a totéž.

Ale když jsem si přečetl ostatní odpovědi, tak jsem pochopil svoji mýlku.

Hmm…, takže mi nezbývá než se omlouvit za svoji nepřesnou odpověď ☹