karbo

Matematika

jak dospět ke správnému výsledku … 55+25:2+(34)+­12+(6+2)+18:2= ???
Doplňuji:
Výsledek by měl být 420.

Nejlepší odpověď
Mapel

Původní příklad mohu dále upravit na
25+12,5+12+12+8+9 = 78,5

Další odpovědi
Sůwa

Nemáš to špatně napsané? Už na první pohled je jasné, že výsledek nemůže být celé číslo (25:2). Násobení a dělení má přednost před sčítáním ( případně odečítáním ), tak nač jsou tam ty závorky?

venkovan

Já to vidím tak, že jediná šance je to vypočítat.
Virgulí se asi k výsledku nedostaneš.

pokazdejinak

jen mě napadlo – proč je to v kategorii Střední školy? není malá násobilka učivo asi tak 3.-5. třídy na základce? :)))

Conchus

Špatně jsi to opsal. To určitě není 420. Co kdyby ses naučil počítat?