kurec

Matematicky symbol sjednocení nahrazuje slovo nebo?

máme číslo 5
číslo 5 tedy spadá do intervalu A
interval A=(7;1)
interval B=(99;102)
A ∪ B
sjednocení značí množinu, která obsahuje prvky, které jsou alespoň v jedné z množin je toto správně?

Odpovědi
orwell

Pokud chápu množinu C jako sjednocení dvou množin A a B, pak v uvedeném případě je číslo 5 nejen prvkem množiny A, ale i množiny C. Takže máš pravdu.

Justin1

Sjednocení značí množinu, která obsahuje prvky, které jsou alespoň v jedné z množin. – To je správně, ale pro úplnost bychom měli dodat, že sjednocení neobsahuje už žádné jiné prvky než právě tyto.

Interval A je od sedmi do jedné, určitě ne od jedné do sedmi? V tom případě by množina A musela být prázdná, protože by to byla množina čísel větších než 7 a současně menších než 1.