bolak

Matematický příklad pro chytré hlavy

Jarda Rambousek ze Žďáru si řek, že se v sobotu večer staví v místní knajpě na pokec s kamarády. Při té příležitosti, aby se mu lépe povídalo, do sebe otočil 12 piv bez toho aby musel na záchod.
Při cestě zpátky ho začaly bolet nohy a tak si řekl že si někoho stopne. Bohužel, první dopravní prostředek který kolem prjížděl byl rychlík R690 Brno-Havlíčkův Brod a protože si Jarda bystře všiml že vlak vůbec nezpomaluje, rozhodl se že ho za trest vykolejí a škodolibě zahradil mašince levou kolejnici svojí pravou nohou.

O kolik procent se snížila celková hmotnost Jardy Rambouska do příjezdu sanitky, když víme že jeho dolní končetiny tvořily
před odchodem z domu 29% hmotnosti jeho těla a během čekání na lékařskou pomoc ztratil Jarda ještě další 2 litry krve, a
v kolik dorazil rychlík R690 do Brodu?

Nejlepší odpověď
venkovan

Pokud rychlík provozují ČD, tak rychlík do cíle dojede minimálně o 30 minut později než stanoví jízdní řád.
Pro Rambouska nepřijede sanitka, ale pohřebák, protože nikdo v noci, ani strojvůdce neviděl ( v danou chvili kontroloval přístroje na palubce), že se někdo motá okolo tratě a vlak o nohu rambouska nedrncl.
Hmotnost bude nižší o konstatntu která je dána délko pobytu u trati. V některých případech to může být jen váha části kostry.
Proto pro vypočtení úlohy málo údajů.