Avatar uživatele
bolak

Matematický příklad pro chytré hlavy

Jarda Rambousek ze Žďáru si řek, že se v sobotu večer staví v místní knajpě na pokec s kamarády. Při té příležitosti, aby se mu lépe povídalo, do sebe otočil 12 piv bez toho aby musel na záchod.
Při cestě zpátky ho začaly bolet nohy a tak si řekl že si někoho stopne. Bohužel, první dopravní prostředek který kolem prjížděl byl rychlík R690 Brno-Havlíčkův Brod a protože si Jarda bystře všiml že vlak vůbec nezpomaluje, rozhodl se že ho za trest vykolejí a škodolibě zahradil mašince levou kolejnici svojí pravou nohou.

O kolik procent se snížila celková hmotnost Jardy Rambouska do příjezdu sanitky, když víme že jeho dolní končetiny tvořily
před odchodem z domu 29% hmotnosti jeho těla a během čekání na lékařskou pomoc ztratil Jarda ještě další 2 litry krve, a
v kolik dorazil rychlík R690 do Brodu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, kapka před 4074 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Pokud rychlík provozují ČD, tak rychlík do cíle dojede minimálně o 30 minut později než stanoví jízdní řád.
Pro Rambouska nepřijede sanitka, ale pohřebák, protože nikdo v noci, ani strojvůdce neviděl ( v danou chvili kontroloval přístroje na palubce), že se někdo motá okolo tratě a vlak o nohu rambouska nedrncl.
Hmotnost bude nižší o konstatntu která je dána délko pobytu u trati. V některých případech to může být jen váha části kostry.
Proto pro vypočtení úlohy málo údajů.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava