matematická úloha

Zdravím, potřebuji poradit s touto úlohou. Vůbec mi nejde vypočítat:
V areálu je upravená plocha tvaru obdelníku ABCD s delší stranou AB. Úhlopříčky AC a BD svírají úhel 60 stupňů. Běžci trénují na velkém okruhu ACBDA nebo na malé dráze ADA. Mojmír běžel 10× po velkém okruhu a Vojta 15× po malé dráze, tedy 15× v jednom směru a 15× v opačném. Oba dohromady uběhli 4,5 km. Jak dlouhá je úhlopříčka AC?

Nejlepší odpověď
bolak

Dopočítej si postatní úhle v obdélníku. Použij goniometrické funkce. Vytvoř rovnici 10(|AC|+|CB|+­|BD|+|BA|)+15(|AD|+|DA|)­=4,5 atd.

Další vzorce, pokud budou potřeba, najdeš tady > http://www.aris­toteles.cz/ma­tematika/plani­metrie/obdelnik­.php