led

Máte zlú pamäť na tváre? Môžu za to čitateľské schopnosti

Zažili ste niekedy situáciu, kedy ste sa predstavovali človeku, ktorého ste už predtým stretli? Netrápte sa, podľa vedcov za to môžu vaše nadpriemerné čitateľské schopnosti.
http://www.equ­ark.sk/index.php?cl=ar­ticle&iid=1679&ac­tion=itemclic­k&tname=torss&pr=clic­k,default

Otázka: Čo si o tom myslíte?
Doplňuji:
Keď si neviem priradiť meno k tvári, snažím sa pri rozhovore nevysloviť meno. Občas sa mi to aj tak podarí popliesť, vtedy to riešime úsmevom.
Horšie je to v prípade záletníkov… 🙂. Poznám jedného takého, ten pre istotu oslovuje všetky rovnako 😁

Nejlepší odpověď
iceT

Ano,zazila jsem,nekdy to byva trapas.Tvare si pamatuju po jednom i kratkem setkani,ale ta jmena,ta porad zapominam.

Další odpovědi
dudu

Tváře si pamatuji, ale často nevím kam dotyčného člověka, který se ke mě hlásí vlastně zařadit. Někteří se pak domnívají, že jsem namyšlený a já přitom nevím odkud vítr fouká.

BEAES

Mám stejný problém jako Dudu, ale s tvářema to ještě jde, horší je to se jmény, na ty mám tedy špatnou pamněť.

annas

Přiznávám, že tento výzkum ně překvapil. Myslím si, že jsem četla hodně, i když teď v poslední době jsem kvůli internetu trochu zmírnila. Znám mnohé, kteří nečtou a tváře si nepamatuji a vznikají trapasy. Nevím.

Tváře si většinou pamatuji, i když někdy nevím přesně, kam jedince zařadit. Z velké části ale mají vztah k mému pracovišti.

aramah

Tváře si nepamatuji ale já si nepamatuji ani jména.Led nemáte tam něco k těm jménum? Třeba že jsem dobrý matematik?...­........:DDD

Mili @

Já si pamatuji buď osoby nebo jména…
Někdy potkám někoho o kom vím, že už jsem ho někde určitě viděla, on na mě kouká, a já si připadám jako imbecil, protože mám v mozkovně absolutní tmu…

led

Pre Aramah
Mená si väčšinou priraďujem k akcii, priestoru, farbe, prípadne k zvieraťu.
V prípade matematikov možno aj priraďovať k číslam