Avatar uživatele
led

Máte zlú pamäť na tváre? Môžu za to čitateľské schopnosti

Zažili ste niekedy situáciu, kedy ste sa predstavovali človeku, ktorého ste už predtým stretli? Netrápte sa, podľa vedcov za to môžu vaše nadpriemerné čitateľské schopnosti.
http://www.equ­ark.sk/index.php?cl=ar­ticle&iid=1679&ac­tion=itemclic­k&tname=torss&pr=clic­k,default

Otázka: Čo si o tom myslíte?
Doplňuji:
Keď si neviem priradiť meno k tvári, snažím sa pri rozhovore nevysloviť meno. Občas sa mi to aj tak podarí popliesť, vtedy to riešime úsmevom.
Horšie je to v prípade záletníkov… 🙂. Poznám jedného takého, ten pre istotu oslovuje všetky rovnako 😁

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: led

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, aramah, anonym před 4876 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Ano,zazila jsem,nekdy to byva trapas.Tvare si pamatuju po jednom i kratkem setkani,ale ta jmena,ta porad zapominam.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Tváře si pamatuji, ale často nevím kam dotyčného člověka, který se ke mě hlásí vlastně zařadit. Někteří se pak domnívají, že jsem namyšlený a já přitom nevím odkud vítr fouká.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BEAES

Mám stejný problém jako Dudu, ale s tvářema to ještě jde, horší je to se jmény, na ty mám tedy špatnou pamněť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Přiznávám, že tento výzkum ně překvapil. Myslím si, že jsem četla hodně, i když teď v poslední době jsem kvůli internetu trochu zmírnila. Znám mnohé, kteří nečtou a tváře si nepamatuji a vznikají trapasy. Nevím.

Tváře si většinou pamatuji, i když někdy nevím přesně, kam jedince zařadit. Z velké části ale mají vztah k mému pracovišti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Tváře si nepamatuji ale já si nepamatuji ani jména.Led nemáte tam něco k těm jménum? Třeba že jsem dobrý matematik?...­........:DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mili @

Já si pamatuji buď osoby nebo jména…
Někdy potkám někoho o kom vím, že už jsem ho někde určitě viděla, on na mě kouká, a já si připadám jako imbecil, protože mám v mozkovně absolutní tmu…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Pre Aramah
Mená si väčšinou priraďujem k akcii, priestoru, farbe, prípadne k zvieraťu.
V prípade matematikov možno aj priraďovať k číslam

před 4876 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek